Dnes se podíváme na jiný lidský smysl, a to chuť. Deník vyzpovídal Ondřeje Sobíška, který je zakladatelem rychlého občerstvení Šáša burger. Většina Příbramáků již ví, jak chutná Homer burger, Vočko burger nebo magii sandwiche. Ondřej prostě našel mezeru na našem trhu a zdá se, že se svým nápadem uspěl.

Jak jste se osobně dostal ke gastronomii? Pracoval jste i v jiných stravovacích zařízeních?

Po základní škole jsem zvolil studium Hotelové školy v Příbrami. Vyučil jsem se kuchařem a po absulování pracoval v různých typech stravovacích zařízení. Jídlo v kombinaci s prací s lidmi mě vždy lákalo. Pracoval jsem v několika podnicích v Praze.

Kde vznikl nápad na založení Šáša burgeru?

Nápad vznikl úplně náhodou. Bylo to v době, kdy jsem pracoval v Praze na Staroměstském náměstí v jedné restauraci. Kuchaři vždy pro personál vařili hotovky a to nebylo ono. S kolegy jsme se vždy sebrali a šli do KFC nakupovat hory masa. Přinesli jsme si jídlo a kuchař na nás koukal a říká: „Co, Příbramáci? Vy nemáte v Příbrami nějaké rychlé občerstvení?“ Odpověděl jsem, že vůbec nic takového v Příbrami není. A kamarád říká, že si něco na ten způsob v Příbrami založíme. V té době moje mamka pronajímala stánek v Jiráskových sadech, tak jsme to zkusili. Koukal jsem v té době na Simpsonovi, tak mě napadlo dát název po jedné z postav z tohoto seriálu.

Přiblížil byste čtenářům sortiment, který ve stánku prodáváte?

Můžete přijít na hamburgery, bagety, saláty a sandwiche. Hlavní náplní jsou hamburgery z hovězího předního. Jde o kutrované maso. Každý den čerstvé a nijak ochucované. Jediné ochucování probíhá až na tále a to solí a pepřem. K pití máme na výběr od fanty, ledového čaje až po pivo.

Simpsnovi jsou originál. Jste také vy něčím originálním?

Hlavní originalita je v hamburgrech z čerstvého masa. Všude vám dají polotovar, ale my máme čerstvé. Další originalitou je rozvoz po Příbrami zdarma v provozní době.

Chystáte nějaké novinky nebo akce podobné promítání u Šáši nebo stolnímu fotbálku u Šáši?

Chystáme určitě nějaké akcičky ve spojení se stolními fotbálky, hudbou , Dj´s a volnočasovým vyžitím. Minulý rok jsme promítali a to bylo velmi úspěšné. Mladí lidé na to slyšeli. Přes prázdniny se uskuteční jedna větší akce. Když jsou prázdniny, tak snad nebudeme tolik rušit obyvatele Příbrami… Chtěl bych také na léto připravit novinky typu: saláty nebo speciální nabídku burgera jen na čtrnáct dní. Naše stánky také můžete najít na festivalech High Jump a Tooadstol. Rádi bychom pronikli i na další akce podobného typu.

Jaká skupina lidí hlavně využívá vaše služby?

Jde převážně o mladé lidi, ale naučili se chodit i o něco starší. Většinou se to dozví od svých dětí nebo známých. Po ochutnání pochopí, že naše burgery jsou opravdu dobré. Starší generace není na tento způsob stravování zvyklá, ale postupně mu přichází na chuť.

Máte osobně nějaký sen, na který byste chtěl tímto podnikáním dosáhnout?

Určitě ano. Postupem času bych chtěl vytvořit síť Šáša burgerů po celé České republice.