V březnu by se před příbramský okresní soud mohl dostat případ žaloby o otcovství na známého fotografa Jana Saudka. Šestatřicetiletá žena z Líbeznic na Mělnicku tvrdí, že otcem jejího dítěte je právě známý fotograf, který má oficiální trvalé bydliště v Mokrovratech na Příbramsku. Projednávání případu by se mělo konat 11. března od 10 hodin. Pravděpodobně bude také veřejné.

Mluvčí příbramského soudu Miloslav Boudník se však domnívá, že by se případ mohl přesunout k soudu do Prahy. Tam totiž fotograf ve skutečnosti trvale žije. Případ se už v Příbrami měl projednávat, ale předvolání Janu Saudkovi nemohlo být doručeno právě proto, že žije na jiné adrese, než je jeho trvalé bydliště.


Známý fotograf se netají svým kladným vztahem k sexu a ke všemu kolem něj a sám v médiích uvádí, že přesně neví, kolik má potomků. „Láska je droga, je to cit srovnatelný s opilstvím, které vás natolik svede, že o sobě vůbec nevíte,“ uvedl Jan Saudek v jednom z posledních rozhovorů pro média. Jednasedmdesátiletý bohém je i ve svém věku stále obletovaný ženami.