Autobus, který by vozil příbramské vozíčkáře do Prahy, by už neměl být nesplnitelným přáním. V pátek se totiž na toto téma sešli u jednoho stolu na příbramském dopravním odboru zástupci autobusových společností, Středočeského kraje, příbramská vozíčkářka Jarka Populová a vedoucí příbramského dopravního odboru Zdeněk Škaloud, který setkání zařídil.

Důvodem schůzky byly stížnosti vozíčkářů na chybějící autobusovou linku do Prahy, kterou potřebují kvůli pravidelným návštěvám u svých lékařů. Potěšující bylo, že se na schůzku dostavili všichni pozvaní lidé.

„Chtěli jsme tento společenský požadavek začít nějak řešit. Já sám jsem byl asi rok na invalidním vozíku, takže vím, jaké to je,“ zavzpomínal Zdeněk Škaloud.

Jednatel společnosti Probo Trans František Neterda přivezl návrhy autobusů, které by vozíčkářům mohly sloužit. „Je třeba vypracovat koncepci a nastartovat jednání. Všechno se samozřejmě odvíjí od peněz, takže autobusy musí jezdit tak, aby se to vyplatilo,“ řekl Neterda.

Teď prý bude hlavně záležet na postoji Středočeského kraje. „Je škoda, že jsme se o problému nedověděli dříve. Mohli jsme možnosti linky pro vozíčkáře projednat v rámci integrace dopravy na Příbramsku. Na to už je teď pozdě. Ale obsah schůzky přednesu na hejtmanství,“ slíbila Jarmila Humlová z krajského dopravního odboru. Dodala, že první výsledky z jednání by se měly dostavit nejdříve na podzim.

Podle Zdeňka Škalouda by se za příbramské vozíčkáře určitě rád na kraji přimluvil i příbramský starosta, senátor Josef Řihák. Názor starosty jsme ale nezjistili z důvodu jeho dovolené.