Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sedlčanská nemocnice se může rozrůst až o třicet lůžek

Sedlčany – Roman Vanžura, ředitel sedlčanské nemocnice, dementoval, že by vedení Mediterry uvažovalo o omezení lůžek v tomto zařízení. Podle jeho ujištění zánik nemocnici nehrozí. Naopak v horizontu několika let by se současná kapacita sto lůžek mohla rozrůst ještě o třetinu. „Mediterra je připravena a chce nemocnici dále rozvíjet tak, aby odpovídala moderní medicíně," tvrdí.

24.2.2016
SDÍLEJ:

ŘEDITEL nemocnice Roman Vanžura.Foto: Marie Břeňová

Ředitel si je vědom, že se některé spekulace objevily v souvislosti s odchodem primáře interny Martina Součka, který působil na tomto oddělení sedm let.

„Původně pracoval v nemocnici v Motole a nyní dostal nabídku, aby se na kliniku vrátil na pozici vedoucího metabolické jednotky," vysvětlil Vanžura s tím, že lukrativní nabídku Souček přijal. „Vypsali jsme proto výběrové řízení a v současné době jednáme s pěti potencionálními kandidáty a doufám, že do dvou týdnů budeme mít jasno a ohlásíme jméno nového primáře," doplnil.

Připustil, že personální změna se dotýká i jeho postu. „V rámci holdingu Mediterra hledali někoho na pozici provozního ředitele do nemocnice v Mělníku. Zůstává stále nedořešeno, zda budu především působit v Mělníku a pro sedlčanskou nemocnici zůstanu jako konzultant a projektový manažér nebo tomu bude naopak. V každém případě však budu v sedlčanské nemocnici působit. Pokud bych tu zůstal jen na pozici konzultanta, bude někdo jiný pověřen funkcí provozního ředitele," avizoval.

Ředitel Vanžura zdůraznil, že od minulého roku se ve spolupráci se sedlčanským starostou Jiřím Burianem intenzivně zabývají revitalizaci nemocnice. V úterý se Roman Vanžura sešel se zástupci firmy LT Projekt, která vyhrála výběrové řízení a předkládá studii, jak by nemocnice měla do budoucna vypadat.

„Ve spolupráci s primáři, lékaři a středním zdravotním personálem jsme si upřesnili, v jaké skladbě a v jakém objemu by nemocnice měla poskytovat služby v budoucích deseti nebo dvaceti letech. Vyjasňovali jsme si, jaká zdravotní péče bude v regionu potřeba, kolik na její zajištění budeme potřebovat lůžek a jaký objem operací budeme vykonávat. Projekční kancelář měla za úkol tyto naše představy převtělit do budov, stavebních úprav tak, abychom pro veškerou péči, kterou chceme poskytovat, měli dostatečné a moderní prostory odpovídající 21. století," přiblížil Vanžura s tím, že firma LP Projekt má vzít v úvahu, zda a jak bude možné využít starou budovu polikliniky, odkud se přestěhovala rychlá zdravotnická záchranná služba.

„Studii vypracovanou ve třech variantách máme mít k dispozici do konce března. Následně se sejdeme se zástupci města, Mediterry a řekneme si, která varianta je reálná, za kolik, v jaké posloupnosti by se měly jednotlivé etapy uskutečnit a kdo co zajistí," odhadl Roman Vanžura, že vše si stačí ujasnit do poloviny roku. „Pokud najdeme optimální řešení, tak druhou polovinu roku 2016 využijeme k přípravě projektové dokumentace pro stavební povolení a dořešíme administrativní záležitosti, které s tím souvisí," dodal. Optimistická vize ředitele je, že začátkem příštího roku by se mohlo začít budovat. Marie Břeňová

Autor: Redakce

24.2.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Jiří Suchý a Jitka Molavcová s orchestrem divadla Semafor

V Příbrami zazní hity z divadla Semafor

Vizualizace přestupního terminálu v Sedlčanech.

Sedlčany si vezmou úvěr na modernizaci autobusového nádraží

Překročil osmdesátku, na kurtech bývá od jara do podzimu

Sedlčany - Zbyněk Jetel je nejstarším sedlčanským tenistou. Na kurtech Sokola Sedlčany nebo u tréninkové zdi ho můžeme vidět od jara do podzimu. Dokud to jen trochu počasí dovolí, věnuje se bílému sportu denně alespoň hodinu.

Příbramští ochránci koček hledají podporu a pomoc

Příbram – Spolek pro kočku pomáhá opuštěným a nalezeným kočkám ve městě už šest let. Jeho hlavní činností je jak péče o kočky a koťata žijící venku, tak o ty nalezené, nemocné či nějak zraněné. 

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

Spisovatelka Michaela Burdová: Láká mě spojení příběhu s obrázky

Sedlčany /FOTOGALERIE/ - Michaela Burdová žije v Sedlčanech na Příbramsku. Ve svých 27 letech je vyhledávanou autorkou fantasy knih pro děti a mládež. Patří k několika současným českým spisovatelům, které toto povolání uživí. Dosud jí vyšlo dvanáct knížek, a protože jí inspirace neopouští, v březnu 2018 pokřtí třináctou. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení