V kategorii studená kuchyně museli soutěžící za 90 minut uvařit čtyři porce hlavního pokrmu, studená kuchyně připravovala obložené chleby a cukráři prezentovali dort na téma 100 let československého trampingu. Část výrobků byla vystavena ve vlašimském muzeu, kde je také hodnotila odborná porota.

Sedlčanské cukrářky Kristýna Dammerová i Romana Štrynková skončily na pátém místě, dále získaly ocenění za originalitu a Kristýna i zvláštní cenu za kulinářskou a vysoce hodnocenou show. Aneta Jiráčková se Zdenkou Švecovou se připravovaly v sekci studená kuchyně a nakonec obsadily 4. a 2. místo.

„Z těchto výsledků jsme měli obrovskou radost a ještě nás čekalo vyhlášení nejtěžší disciplíny, tedy teplé kuchyně. Zde skončila Marie Skokanová na 7. místě a Eva Tůmová celou soutěž dokonce vyhrála. Těší nás to o to více, že z osmi zúčastněných škol byly pouze dvě učiliště, ostatních šest škol byly střední školy,“ neskrývala radost učitelka odborných předmětů Jarmila Sedláčková.

Ta by ráda všechny pozvala na podzimní školní jarmark, který se v prostorách školy v ulici Petra Bezruče uskuteční 24. listopadu a i na něm předvedou cukráři a kuchaři své umění.