Studie, kterou Sedlčany mají, počítá s přízemní stavbou pro 150 až 200 lidí. Stála by poblíž zimního stadionu ve Zberazské ulici. Areál by byl vybavený třemi plaveckými dráhami o délce 25 metrů. Doplňovaly by ho vodní atrakce, jako je protiproud, relaxační jeskyně, vodní hřib, masážní lehátka, masážní trysky ze dna bazénu, masážní lavice či chrlič vody. Nechyběl by ani tobogán.

Studie stanovila cenu na 113 milionů bez DPH, ale město předpokládá částku ve výši 140 až 150 milionů korun. „Dokud bude město splácet úvěr na přivaděč pitné vody ve výši 6 milionů ročně, není reálné brát si nějaký další vysoký úvěr. To bychom město úplně paralyzovali v oblasti veškerých oprav a dalších investicích,“ konstatoval starosta Miroslav Hölzel.

Sedlčany prý čekají důležitější projekty jako například přístavba základní umělecké školy nebo větší investice na čističce odpadních vod, což jsou projekty, které město čekají v nejbližších letech.

Podle sedlčanského starosty by stavba přicházela v úvahu je v případě nějaké možnosti dotace, sponzorského daru nebo obdobné finanční injekce. „Pokud by byla možnost dotace nebo by se našel nějaký filantrop, tak to by byla jiná situace. Nicméně stavba bazénu není na programu proto toto volební období, uvidíme, jaká bude situace v tom dalším,“ dodal Miroslav Hölzel.

Naopak v nedaleké Příbrami je bazén stále aktuální. Už od roku 2016 se tu mluví o nutnosti celkové rekonstrukce místního plaveckého bazénu. Ovšem i zde je velmi palčivá otázka ceny. Za tu dobu se totiž odhadovaná celková částka nákladů zvýšila z původních zhruba 250 miliónů na současných 405 milionů korun.

Příznivci i odpůrci současného připravovaného projektu se shodnou pouze v tom, že bazén po dvaačtyřiceti letech existence opravu potřebuje. V rozsahu a nákladech se už rozcházejí. „V současném stavu může bazén fungovat maximálně ještě tak tři čtyři roky,“ řekl příbramský starosta Jan Konvalinka.

Podle vedení města si Příbram na rekonstrukci bazénu může dovolit úvěr až do výše 440 milionů korun. Opozice ale nesouhlasí. „Aktuální zvažovaná cena za rekonstrukci aquaparku ve výši 440 milionů výrazně překračuje možnosti Příbrami,“ míní opoziční zastupitel za Šanci pro Příbram Vladimír Král.