Na letošní rok se chystá velká investiční akce, která obyvatele Sedlčan, kteří rádi tráví svůj volný čas aktivně, určitě potěší.

„Na letošní rok patří mezi nejvýznamnější investice akce s názvem „Sportovně rekreační zóna Luční ulice“. Jedná se o záměr, který zatraktivní stávající sportovně rekreační areál pro turistický ruch a doplní další možnosti aktivního odpočinku ve městě. Stávající areál je tvořen hojně využívaným oválem délky 550 metrů pro in-line bruslení, jízdu na kole a podobné aktivity, dále softballovým hřištěm, pláckem pro kopanou a rugby, prostorem pro hasičský sport a dalšími možnostmi vyžití nejen pro mládež,“ popisuje tajemník Městského úřadu Sedlčany Vojtěch Hlaváček.

Deník na návštěvě.Deník na návštěvě.Zdroj: DENÍK

V rámci projektu připraveného k realizaci v letošním roce přibudou parkourové hřiště s workoutem, bezbariérové toalety s přebalovacím pultem, lavičky, koše, osvěžující venkovní sprcha a pítko. Vyřádí se tu i menší děti. Počítá se totiž i s malým dětským lanovým parkem tvořeným lanovou pyramidou a překážkovou atrakcí.

Na své si přijdou i cyklisté. Areál, který by v budoucnu měl sloužit mimo jiné jako odpočinkové místo na začátku cyklistické trasy ze Sedlčan a dále novou Krčínovou cyklostezkou na Sedlec, doplní stojany na kola a dobíjecí stanice pro elektrokola. Investice v hodnotě 4,2 milionu korun bude z poloviny dotována z národního programu podpory cestovního ruchu v regionech.

Kromě toho přibude v letošním roce i modernizované hřiště na minigolf v parku Háječek. Zchátralé hřiště bude upraveno na adventure minigolf zpočátku s šesti, později s osmnácti jamkami.

Hřiště v parku pod sedlčanskou nemocnicí.Hřiště v parku pod sedlčanskou nemocnicí.Zdroj: archiv města

Už teď ale sportující veřejnost nepřichází v Sedlčanech zkrátka. Mezi zavedená sportoviště patří například zimní stadion, fotbalové hřiště s umělou trávou, beach volejbalový kurt, antukový volejbalový kurt, celkem sedm tenisových antukových kurtů, dva betonové tenisové kurty, pět sportovních hal či tělocvičen a minimálně tři fitnesscentra.