Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sedlčany se opět posunuly k hřišti s umělou trávou

Sedlčany – Sedlčany se posunuly o krůček blíž k novému sportovišti, které vznikne v lokalitě na Kačáku. Rada města schválila pro toto hřiště s umělou trávou ve Zberazské ulici zadávací dokumentaci.

10.4.2016
SDÍLEJ:

Umělý trávník. Ilustrační fotoFoto: Deník/Vlach Zdeněk

„Zveřejněna je již informace o výběrovém řízení na zhotovitele. Oslovili jsme šest firem. Z toho jsou tři, které se objevují v regionu i díky jiným akcím," informoval místostarosta Sedlčan Miroslav Hölzel. Upřesnil, že uzávěrka nabídek je 18. dubna v 10 hodin. „K otvírání obálek dojde o deset minut později a zástupci přihlášených firem mají právo se toho zúčastnit," dodal místostarosta.

Zadávací dokumentace obsahuje řadu podmínek dané legislativou a některé navíc. „V technických kvalifikačních předpokladech jsme si vymínili, že firmy musí doložit seznam realizovaných akcí obdobného charakteru. To znamená, že už hřiště stavěly alespoň čtyřikrát a akce dosahovaly vždy alespoň padesáti procent předpokládaných stavebních nákladů. V našem konkrétním případě jde o investici kolem deseti milionů korun – bez daně z přidané hodnoty. Musí to být zároveň sportoviště, která získala atest Fotbalové asociace ČR pro pořádání mistrovských utkání. Finální povrch tak bude mít certifikaci umělých sportovních povrchů pro fotbalové hřiště," dodal.
Při výběrovém řízení bude důležitým posuzovaným parametrem cena a také délka záruky na stavbu.

„Předpokládáme, že pokud se výběrové řízení obejde bez průtahů, bude možné začít s vlastní realizací v červnu s termínem dokončení do 30. září 2016. Pokud by se předávání staveniště protáhlo, nebyl by problém posunout termín dokončení do poloviny října," připustil.

„Kolem pololetí bychom měli mít informaci, zda jsme s žádostí o dotaci na ministerstvu školství uspěli nebo ne," dodal. Od záměru radnice neustoupí ani v případě, kdy by náklady musely být uhrazeny výhradně z městské kasy. Celou akci jistí zastupitelé ve výdajové kapitole územního rozvoje a investiční výstavby, kde je na výstavbu hřiště s umělým povrchem 12 milionů korun. Marie Břeňová

Autor: Redakce

10.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Kam na fotbal: 1. FK Příbram přivítá Ústí nad Labem

Krajský úřad Středočeského kraje v Praze.

Krize krajské koalice dospěla na ostří nože. Silná slova mohou vystřídat činy

K pouti do Sanatiága inspiroval Jindřicha Smítku filmový dokument

Příbram – Filmový dokument o pouti do Santiaga de Compostelo stál u zrodu nápadu Jindřicha Smítky jednou se na tuto pěší cestu vydat. Od myšlenky k činu mu to sice trvalo zhruba ještě deset let, ale nyní má svůj splněný sen za sebou a přemýšlí o dalších cestách. O pouti do Santiága nyní pořádá besedy. Ve středu se jedna konala v Příbrami a další se uskuteční v polovině listopadu v Lázu. 

V Příbrami zazní hity z divadla Semafor

Příbram - Dvě legendy divadla Semafor Jiří Suchý a Jitka Molavcová vystoupí v příbramském divadle. V jejich podání zazní největší hity nejen autorské dvojice Suchý Šlitr, které stačily během své existence zlidovět. 

Sedlčany si vezmou úvěr na modernizaci autobusového nádraží

Sedlčany – Starosta Sedlčan Jiří Burian před časem avizoval, že na 16. října svolá zastupitele města. Hlavním bodem programu měla být modernizace autobusového nádraží tedy přestupního terminálu, konkrétně způsob financování. To se ale nestalo. 

Překročil osmdesátku, na kurtech bývá od jara do podzimu

Sedlčany - Zbyněk Jetel je nejstarším sedlčanským tenistou. Na kurtech Sokola Sedlčany nebo u tréninkové zdi ho můžeme vidět od jara do podzimu. Dokud to jen trochu počasí dovolí, věnuje se bílému sportu denně alespoň hodinu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení