Nadace Chci pomoci chystá další dobročinný koncert

Matouš Grill. Příbram - Příbramská nadace připravuje další dobročinný koncert. Tentokrát pro čtrnáctiletého Matouše z Písku, který trpí dětskou mozkovou obrnou. Nadace chtěla původně pomáhat pouze dětem z Příbramska. Proč tedy tentokrát vybrala Matouše z Písku? Podle zakladatele nadace Tomáše Bezoušky před zhruba čtvrt rokem žádné další žádosti od rodičů nemocných dětí z příbramského regionu nezaznamenal. Ty se objevily až po charitativním koncertu kapely Divokej Bill. V té době jsme ale už slíbili pomoc Matoušovi, kterému kapela Mandrage tento rok pomáhá," vysvětlil Bezouška. Koncert pro Matouše se uskuteční 6. srpna v příbramském letním kině.

Stovky milionů pro příbramskou nemocnici

Oblastní nemocnice Příbram.Příbram - Středočeský kraj plánuje investice do nemocnic přibližně za 2,2 miliardy korun. Peníze chce do krajských zařízení investovat během tří až čtyř let. Mělo by jít o prostředky z Evropské unie a částečně o krajské peníze, řekl novinářům hejtman Miloš Petera. Cílem je podle něj to, aby krajská zařízení obstála v tvrdé konkurenci, kterou představují pražské nemocnice. V Příbrami je potřeba opravit budovu D a křídlo D4 za stovky milionů korun.

Příbramští radní chtějí zvýšit daň z nemovitosti

Ilustrační foto.Příbram - Napnutý městský rozpočet, který je prý vzpomínkou na předchozí vedení Příbrami, dovedl současné radní k razantnímu kroku. Chtějí zvýšit daň z nemovitosti. A to téměř dvojnásobně.V případě šedesátimetrového dvoupokojového bytu by majitel zaplatil ročně zhruba o 350 korun více než dosud. Majitel osmdesátimetrového bytu by připlatil pětistovku. Město by díky tomuto kroku mělo přijít na asi 20 milionů.

Radní odvolali z funkce ředitele umělecké školy

Ilustrační foto.Příbram - Josef Mestl skončil na pozici ředitele příbramské Základní umělecké školy Antonína Dvořáka. Radní Mestla odvolali. Důvodem je podle radních to, že byl v práci 8. června pod vlivem alkoholu. Na tento fakt ředitelku Městské policie Příbram upozornil anonymní telefonát. Při dechové zkoušce měl ředitel nadýchat 0,7 promile.

Malí pacienti mohou stonat s doprovodem

Primář dětského oddělení příbramské nemocnice Pavel Marček se svým týmem.Příbram - Malí pacienti na lůžkovém oddělení příbramské nemocnice už mohou stonat s doprovodem a navíc v příjemném prostředí. V uplynulých čtyřech měsících totiž nemocnice zmodernizovala celé lůžkové oddělení v přízemí pavilonu D2 tak, aby se zvýšilo pohodlí i bezpečnost pro děti a doprovod během jejich pobytu v nemocnici.

Policisté našli v kontejneru mrtvé novorozeně

Ilustrační fotoMníšek pod Brdy - Policisté našli v noci na čtvrtek v Mníšku pod Brdy u Prahy mrtvého novorozence. Tělo dítěte leželo v kontejneru na odpadky. Policisté obvinili jednadvacetiletou ženu z vraždy novorozence v Mníšku pod Brdy u Prahy. Hrozí jí 15 až 20 let, nebo výjimečný trest, řekla policejní mluvčí Markéta Johnová. Potvrdila, že obviněná je matkou dítěte.