Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

SedmiDeník: Ohlédnutí za uplynulým týdnem v obrazech

Příbramsko- I dnes vám přinášíme výběr zpráv uplynulého týdne, které by vás neměly minout.

12.7.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: čtk


Vyhlášení CHKO Brdy brzdí námitky
Brdská příroda.Příbram - Nařízení o vyhlášení Chráněné krajinné oblasti Brdy mělo být podle harmonogramu optimalizace vojenských újezdů a rušení Vojenského újezdu Brdy vyhlášeno v červnu tohoto roku s účinností od 1. ledna 2016. Nařízení vlády o vyhlášení CHKO Brdy bude ale vyhlášeno pravděpodobně až v září.

Co je důvodem zpoždění?

V průběhu připomínkovacího řízení ke zmíněnému návrhu se vyskytla řada námitek, které nebyly ještě vypořádány a z tohoto důvodu dojde k odkladu nařízení o CHKO. Hlavní námitkou je nevyhlašovat CHKO v hranicích Přírodního parku Třemšín.


V 96 letech skočil padákem!
Tandemový seskok šestadevadesátiletého Ferdinanda Fairaisla ze Solenic.Dlouhá Lhota - V listopadu oslaví 96 let. Za celý život nevzal cigaretu do úst, pravidelně cvičil a nepil alkohol. Tyto přednosti považuje Ferdinand Fairaisl ze Solenic za důvod, proč se v pokročilém věku cítí tak dobře, aby se nechal přáteli „vyhecovat" k tandemovému seskoku na letišti v Dlouhé Lhotě.

Seskok se uskutečnil v pondělí, za větru, který lidé z letiště vítají. Prý je lepší dopad. Podle jeho syna Oty Fairaisla tatínka nemuseli k činu příliš přemlouvat. „Stačilo jen navrhnout a bylo ihned rozhodnuto."


Nácvikový byt pro užívá první klient

První startovací byt příbramské Alky si vyzkouší handicapovaný Marek. Příbram - Jednadvacetiletý Marek Důla září štěstím, přesto má ještě v hlavě spoustu otazníků. Jeho lehký handicap mu umožňuje postavit se na vlastní nohy a ve svém věku moc toužil po „svém" bydlení.

První startovací byt příbramské Alky si vyzkouší handicapovaný Marek. Splnění jeho přání netrvalo dlouho. Jen co v příbramské obecně prospěšné společnosti Alka, kde býval klientem a dnes pro ni pracuje, vyslovil přání bydlet sám, netrvalo dlouho a najednou se ocitá na prahu nácvikového bytu.

Zprovoznění záchytky odloženo
Olomoucká záchytka. Ilustrační fotoPříbram - Opilci a výtržníci zatím na zdabořskou záchytku v Příbrami po svých excesech nepoputují. Její zprovoznění je totiž v nedohlednu.
A důvodem jsou opět peníze. Přesněji investice zhruba půl milionu korun. S takovým výdajem město nepočítalo. Původně mělo jít o zhruba sto tisíc. Zajistit tuto službu je ovšem povinností zpravidla krajů. Záchytka na Zdaboři přitom měla podle radních fungovat už v březnu.


Blesk zapálil střechu rodinného domu

Ilustrační fotoPříbram - Noční bouřky doprovázené silným deštěm a větrem se výrazně podílely na zvýšení počtu výjezdů (celkem 58) středočeských hasičů v prvních sedmi hodinách ve středu. Nejvíce postižená noční bouřkou byla jižní část Středočeského kraje, tedy okresy Příbram, kde bylo kvůli bouřce dokonce dvacet výjezdů a pak sousední Benešovsko se sedmnácti výjezdy. Dvakrát zazněly poplachové sirény kvůli požáru po zásahu bleskem.
Ve Věšíně u Rožmitálu (viz foto nahoře) zapálil blesk půdní prostor rodinného domu. S plameny bojovala jedna profesionální a čtyři dobrovolné jednotky od dvou hodin a oheň se jim podařilo zlikvidovat krátce před osmou.

Spalovně v Příbrami starosta příliš velkou šanci nedává
Ilustrační fotoPříbram – Třídění a zpracování odpadů je problematika, kterou se zabývají také příbramští radní. Podle normy, schválené v minulém roce poslanci, bude od roku 2024 zakázáno skládkování směsných komunálních odpadů.

Nevyřešená otázka však zní: Budou se tyto odpady pouze pálit, nebo bude možné s nimi naložit i jinak?

Objevují se i úvahy o vybudování spalovny. „Obecně lze říci, že v roce 2024 budeme nuceni veškerý komunální odpad buď sami nějakým způsobem zpracovávat, nebo ho vozit ke spalování do Mělníku," řekl Příbramskému deníku starosta Jindřich Vařeka.

Autor: Redakce

12.7.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Nejstarším sedlčanským tenistou je téměř 82letý Zbyněk Jetel.

Překročil osmdesátku, na kurtech bývá od jara do podzimu

Spolek pro kočku hledá dobrovolníky i podporu po opuštěné kočky.

Příbramští ochránci koček hledají podporu a pomoc

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

Spisovatelka Michaela Burdová: Láká mě spojení příběhu s obrázky

Sedlčany /FOTOGALERIE/ - Michaela Burdová žije v Sedlčanech na Příbramsku. Ve svých 27 letech je vyhledávanou autorkou fantasy knih pro děti a mládež. Patří k několika současným českým spisovatelům, které toto povolání uživí. Dosud jí vyšlo dvanáct knížek, a protože jí inspirace neopouští, v březnu 2018 pokřtí třináctou. 

Ayong si zahrál za českou reprezentační dvacítku

Příbram – Mladý útočník týmu 1. FK Příbram Bastien Karsten Ayong debutoval v nedávné reprezentační přestávce v dresu české fotbalové reprezentace do 20 let. Českého fotbalového útočníka původem z afrického Kamerunu nominoval do týmu pro zápasy Elite Tournament trenér reprezentace do dvaceti let, shodou okolností také Příbramák, Karel Krejčí.

Zastupitelé jednali o MHD, pozemcích, ale i o bezpečnosti na sídlišti

Příbram – Jedním z nejdůležitějších bodů programu pondělního zasedání městského zastupitelstva byla žádost provozovatele MHD o navýšení ceny za ujetý kilometr. Město bude dopravci o listopadu platit o dvě koruny víc. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení