Hluk ze stavby bude nyní i o víkendech
close Rozkopaná Hrabákova ulice v Příbrami u průmyslovky. zoom_in Příbram – V minulém týdnu byly dokončeny práce na vodohospodářském majetku v ulici Hrabákova a náměstí Dr. J. Theurera v Příbrami. Na stavbě tedy již pracuje pouze zhotovitel rekonstrukce komunikací.

„Z důvodu urychlení prací v této lokalitě bylo se zhotovitelem dohodnuto, že práce budou probíhat i o sobotách a výjimečně o nedělích. Hlučné práce budou v tomto případě probíhat v sobotu od 8 do 17 hodin, v neděli od 9 do 17 hodin. V průběhu týdne je pracovní doba od 7 do 17 hodin," informovala mluvčí radnice Pavlína Svobodová s tím, že radnice děkuje občanům za pochopení.

Lidé se přiblížili nevidomým, vychutnali si kávu potmě
close Lidé se přiblížili nevidomým,  vychutnali si kávu potmě. zoom_in Příbram – Jaký je život nevidomých a s jakými problémy se potýkají? To si ve čtvrtek mohl vyzkoušet každý, kdo navštívil příbramský D-klub.

„Dosud jsem tuto kavárnu nenavštívila, proto mě po sejmutí masky překvapilo, jak mě má mysl zmátla. Například stolek jsem si jako nevidomá představovala daleko menší," řekla Příbramskému deníku jedna z návštěvnic.

V Březnici by na podzim měli ordinovat dva stomatologové
close Ilustrační foto. zoom_in Březnice – Březnické už roky trápí nedostatek zubařů. Pro více než tři tisíce lidí z Březnice a dalších lidí z přilehlých vesnic jsou po několik let k dispozici jeden až dva stomatologové. Během letních prázdnin navíc odešla i zubařka Hana Kaněrová.

Zatím ještě nemáme podepsanou smlouvu, ale pokud vše dobře dopadne, tak na podzim budou v Březnici opět dva zubaři. Vypadá to nadějně," dodal starosta.

Město přitom disponuje dvěma vybavenými ordinacemi a lékařům, kteří by se praxí ujali, nabízí i byt.

Dvě první třídy na Březových Horách budou letos plnější
close Ilustrační foto. zoom_in Příbram – I když to školáci neradi slyší, za třináct dní popadnou aktovky a usednou do lavic. Nejdůležitější den ale opět čeká prvňáčky a děti, které mají letos možnost úplně poprvé nastoupit do třídy přípravné.

Významný pokles zaznamenala škola v Jiráskových sadech, kde kvůli poklesu prvňáčků o 22 dětí letos ruší jednu první třídu. O něco jednodušší to budou mít i učitelky v ulici 28. října, kde ve čtyřech prvních třídách v následujícím školním roce podle předběžných údajů ubude osm dětí.