V pondělí se Příbramský deník věnoval tomu, že Příbramáci mohou promluvít do budoucího vzhledu okresního města.Dotazníkové šetření a veřejná diskuze nebyly jedinými kroky při přípravě revitalizace Sídliště Křižáky. Radní připravují také tvorbu pocitových map, kde budou moci všichni obyvatelé konkretizovat své pocity z řešeného území a upozornit na negativní i pozitivní místa.

close Říjnový úklid kolem ubytoven. zoom_in V úterý byl hlavním tématem Příbramského deníku úklid kolem ubytoven. Množství lidí, které úklid vylákal ven, dokazuje, že snahy o nápravu renomé často diskutovaných problematických ubytoven mají něco do sebe. Zabránit záškoláctví, zneužívání příspěvků na bydlení, vandalství a násilí nelze, ale výsledky se dostavují. Na lepší komunikaci se bezesporu poslední roky podílí příbramská Farní charita, již dobře známý nízkoprahový klub Bedna a město, které při podobných sociálně zaměřených akcích zastupuje místostarostka Alena Ženíšková, bývalá šéfka Farní charity.

Středeční vydání informovalo o tom, že Příbramáci utuží svaly na čerstvém vzduchu. Před gymnáziem totiž vznikne venkovní posilovna, přičemž další prvky nebudou chybět ani jinde na březohorském sídlišti.„Z informace vedení investičního odboru pokračuje stavba podle harmonogramu. Hotovo by mělo být 20. října," sdělila Příbramskému deníku mluvčí radnice Pavlína Svobodová. Radní na jaře vybídli obyvatele Příbrami, aby zaslali radním návrhy na zlepšení prostředí okresního města. Návrhů se tehdy sešlo zhruba sedmdesát.

Ve čtvrtek si čtenáři přečetli článek o tom, že hledání příčin poškození domů v Mariánské ulici nekončí. Příbramáci si stěžují, že po rozsáhlé opravě ulice začaly domy vlhnout a zdivo narušily pukliny.Do žádného domu ale prý neprosákla.

„Z expertiz vyplývá, že voda do sklepů zatéká proto, že majitelé nemají sklepy izolované. Nicméně jsme se dohodli, že u třech domů, které byly poškozeny i ze statického hlediska, necháme na náklady města vypracovat ještě další posudky, zda poškození nezpůsobila stavební činnost," sdělil Příbramskému deníku starosta okresního města Jindřich Vařeka.

V pátečním vydání se Příbramský deník věnoval tomu, že na bytízské skládce se vrší hory odpadu. Během několika měsíců už ale nebude pro další místo. Za pět let vyvezli Příbramáci na skládku téměř sto tisíc tun.

close Ilustrační foto. zoom_in Radní se tak zabývají otázkou, jak vyřešit skladování odpadu v dalších letech.Na stole mají opět téma demolice šesti bytízských budov. Zakázku za zhruba šest milionů korun schválilo už předchozí vedení radnice. Tehdejší starosta Pavel Pikrt rozhodnutí městské rady pozastavil, protože bylo učiněno až po volbách. Radní nyní zvažují, jak s pozemkem naložit. Zda jej prodat, nebo pronajmout. „Na jedné straně si mohu říci, k čemu je mi pozemek, na kterém třicet let poroste skládka. Nebo si mohu říci, že je to trvalý příjem na dalších třicet let. Což by znamenalo zhruba 200 tisíc ročně. Taková částka se v rozpočtu příliš nepozná," argumentoval starosta.

Radní se proto budou zabývat reálnou hodnotou pozemku a jeho nejvýhodnějším využitím. Ve hře je tak stále rozhodnutí, zda objekty zdemolovat či nikoliv a zda pozemek následně prodat či pronajímat.

Radní tak budou jednat o zrušení usnesení, které zakazovalo budovy zdemolovat. Před rokem přitom vedení města pozastavení schvalovalo.
Pokud by se radní s vedením bytízské skládky nedohodli, zvažuje odkládání odpadu na u Chrástu.