Ilustrační fotoV pondělí se Příbramský deník věnoval tomu, že přestože některá města pálení listí zakazují, v Příbrami na tom zahrádkáři ještě tak špatně nejsou. Roky je zvykem, že k pálení jsou určené čtvrtky. Pokud se ale většina rozhodne právě v tento pálit odpad ze zahrádek, doplácejí na to sousedé zahrádkářských kolonií, kteří se často brání přivoláním policie a ta může nařídit uhašení. Proto je potřeba zacházet s pálením zahradního odpadu citlivě, jak je uvedeno ve vyhlášce, prostě jakákoli podobná činnost nesmí nikoho obtěžovat či omezovat. Co je ale v Příbrami od letošního jara k dispozici, je kompostárna, kam může každý Příbramák zdarma odložit biologický materiál. Nachází se ve sběrném dvoře na Balonce u čistírny odpadních vod a lze sem přivézt na občanský průkaz vlastně všechno, včetně nebezpečného odpadu.

V úterý byl hlavním tématem budoucnosti areálu na Padáku. V příštím týdnu by radní měli rozhodnout, zda se v zimě po několika letech otevře lyžařský areál.

Vedení města se na začátku září formou ankety obrátilo na veřejnost s otázkou, zda provozovat lyžařský areál Padák, nebo finanční prostředky raději investovat do dílčí modernizace aquaparku. V anketě se shromáždilo přes 1200 hlasů, třetina byla ale podle radnice zmanipulována tak, aby vyhrál Padák.Radní proto názory Příbramáků zjišťovali i pomocí sociálních sítí.Vedení města se chce ještě nějakou formou obrátit i na neinternetovou veřejnost a ke zjištěným informacím přihlédnout.

Ilustrační fotoStředeční vydání informovalo o tom, že na sledování filmů ve 3D si diváci příbramského kina počkají. Modernizace kina se dál odsouvá. Projektová dokumentace nesplňuje požadavky hasičů a musí se přepracovat, tvrdí radní. ůvodně mělo speciální promítání fungovat už v září. „Termín stále odkládáme. Měli jsme hotový projekt, se kterým jsme ale nebyli spokojení. Návrh jsme museli přepracovat, máme negativní stanovisko od hasičů. Nebylo tak možné kino zprovoznit v termínu, který jsme původně zamýšleli," řekl Příbramskému deníku místostarosta Václav Švenda.Modernějšího kina se Příbramáci dočkají zřejmě až o letních prázdninách v příštím roce. Vybudování kina by mělo trvat podle radních zhruba dva měsíce. Dokončení v tomto roce se ale prý nedá zaručit.

Ve čtvrtek si čtenáři přečetli článek o tom, že alarmy a bezpečnostní kamery budou brzy dohlížet na školáky a studenty příbramských škol.

V návaznosti na nové standardy bezpečnosti, které vydalo ministerstvo školství, vyzvalo vedení okresního města ředitele škol, aby sdělili, v jakém stavu se jejich školy nacházejí a co je třeba ohledně těchto standardů splnit. To potvrdil Příbramskému deníku místostarosta Václav Švenda.

Ilustrační foto.V pátečním vydání se Příbramský deník věnoval tomu, že radní v Dobříši řeší, jak se vypořádat s parkováním na Mírovém náměstí. Stávající parkomaty chce město zrušit a nahradit je automaty na lístky. To je totiž podle starosty Stanislava Vacka výhodnější, než čekat, jestli provozovatel parkomatů zaplatí včas nebo ne. „Uvažovali jsme, že parkomaty od firmy odkoupíme a ponecháme je u Jednoty, kde je poměrně velký obrat parkujících, ale kvůli prodlevám s platbami rada nabídku odkupu zhruba za 400 tisíc korun odmítla," říká Vacek. Do rady ve středu tedy půjde návrh na následující řešení: zřídit parkovací stání v ulici Pražská před prodejnou COOP, kde budou dva automaty s placeným stáním.