V pondělí se Příbramský deník věnoval tomu, že překračování rychlosti v Dobříši bude město trestat pokutou prostřednictvím kamerového systému, na který už je vypsaný tendr. Řidiči budou muset povolit nohu z plynu v úseku od Prahy na příjezdu do Dobříše a následně v právě zrekonstruované Petrovičově ulici. Měřením chce město zajistit větší bezpečnost.

Aktuálně se jedná o úsekové měření v části ulice Pražská od autobusové zastávky u Bobcatu po křížení s ulicí Nad Prachandou. „Nyní je vypsané výběrové řízení na firmu, která bude zajišťovat dodávku, instalaci a zprovoznění kamerového systému včetně příslušenství pro měření úsekové rychlosti," informoval starosta Dobříše Stanislav Vacek. Lhůta pro podávání nabídek končí právě dnes.

V úterý byly hlavním tématem neziskové organizace. Alka, Bedna, Magdaléna, ProFem. To je jen malý zlomek příbramských neziskových organizací, které pomáhají postiženým, mladým ze sociálně slabých rodin, drogově závislým a doma týraným ženám. Spousta lidí už služeb těchto a dalších neziskovek využívá, ale větší procento o jejich činnosti vůbec nic neví. To byl podle ředitele Farní charity Příbram Jiřího Kaly důvod k uspořádání veletrhu neziskových organizací, který přesně za týden (v úterý 27. října) v estrádním sále příbramského kulturního domu od 11 do 19 hodin představí práci jednotlivých organizací. Každá tu bude mít svůj stánek a kromě toho nebude chybět ani zajímavý doprovodný program.

Středeční vydání informovalo o tom, že příští rok si Příbramáci připomenou 800 let od založení města. Součástí oslav bude i evropské setkání horníků a hutníků, jehož by se měly zúčastnit tisíce návštěvníků.

„Už máme jakousi hrubou kostru, ale pořád pracujeme na detailech," popsal přípravy oslav místostarosta Václav Švenda, podle něhož se akce budou konat na náměstích, v areálu Nového rybníka nebo na Březových Horách.

Vzhledem k očekávané mnohatisícové návštěvnosti stojí vedení města před otázkou, jak zajistit pro hosty dostatek ubytovacích míst. „Kapacita ubytovacích míst v Příbrami a okolí je tristní. Hostům tak dáváme seznam ubytovacích zařízení v dosahu 50 kilometrů. Budeme nabízet i kapacity domovu mládeže. Více není v našich možnostech," sdělil Příbramskému deníku místostarosta Václav Švenda.

Ve čtvrtek si čtenáři přečetli článek o tom, že lyžařskou výbavu letošní sezonu Příbramáci na Padáku nevyzkouší. Několikatýdenní diskuze o budoucnosti sportovního areálu skončili v jeho neprospěch.

Radní tento týden rozhodli na základě všech dostupných podkladů, zejména ekonomické analýzy provozních nákladů, klimatických podmínek v našem městě a s přihlédnutím k výsledkům anket. Peníze, které město díky tomuto rozhodnutí ušetří, radní hodlají investovat do rozvoje a modernizace příbramského aquaparku.

V pátečním vydání se Příbramský deník věnoval tomu, že Příbramáci utuží svaly na čerstvém vzduchu. Před gymnáziem totiž vznikne venkovní posilovna, přičemž další prvky nebudou chybět ani jinde na březohorském sídlišti.

„Hotovo by mělo být ještě tento týden," sdělila Příbramskému deníku mluvčí radnice Pavlína Svobodová. Dokončení se tak o několik dní zpozdilo.

Výběrové řízení vyhrála s nejnižší nabídkou společnost Invessales. Hřiště tak vyjde na zhruba 6,7 milionu korun, přičemž vedení města využije i dotace. Projekt zahrnuje úpravu prostranství před gymnáziem a několik dvorů. Kromě revitalizace zeleně by zde přibude několik nových sloupů veřejného osvětlení, hrací prvky a posilovací stroje.