Oprava silnice na Jince (článek zde)

Pondělní vydání přineslo informace o tom, že na úseku opravené silnice na Jince se snížil počet nehod. Rekonstrukcí silnice došlo jak ke zlepšení špatného stavebně technického stavu vozovky, tak podle hejtmana i ke zvýšení bezpečnosti a plynulosti dopravy. Obnoveno bylo i svislé a vodorovné značení.

Po opravě zmíněné silnice volali řidiči několik let.

Dražší odvoz odpadu (článek zde)

Příbramské domácnosti si zřejmě připlatí za odvoz odpadu. Dosud domácnosti zaplatily za rok 468 korun. Vedení města se ve středu bude zabývat dokonce dvěma návrhy. Jedním je doporučení rady města zastupitelům ohledně zvýšení poplatku na 648 korun za rok. Koalice ale pravděpodobně navrhne i částku 552 korun.

Přebytek 28 milionů (článek zde)

Ilustrační foto.Příbramští radní usilují o splacení městských dluhů. V příštím roce budou hospodařit s přebytkovým rozpočtem 28 milionů korun. Ty chtějí využít na splacení úvěrů. Opozice ale radnici kritizuje mimo jiné za to, že si příjmy v příštím roce vylepší zvýšením daně z nemovitosti a nájmů v městských bytech. Získá tím navíc zhruba 20 milionů korun.

V Březnici slouží opět dva zubní lékaři (článek zde)

Březnické už roky trápí nedostatek zubařů.Stálou praxi tak v Březnici nyní vede jen Antonín Boltnar. Přijmout další pacienty je ale už nad jeho síly i možnosti. Vedení města se nakonec podařilo sehnat dalšího stomatologa.

Vlak varující před drogami (článek zde)

Protidrogový vlak.Na příbramské nádraží přijede na jaře protidrogový vlak. Ten má děti a mladé lidi odradit od užívání návykových látek, a to prostřednictvím interaktivních expozic. Ty mají představit situace a prostředí, do nichž se může dostat člověk užívající drogy či alkohol.