V Březnici budou ordinovat pravděpodobně tři zubaři (více zde)

Bohužel, nepřijímáme. Není v našich silách ošetřit další pacienty. To jsou věty, které v posledních letech slýchají pacienti klepající na dveře stomatologů stále častěji. Podobně tomu bylo i v Březnici.

close Ilustrační foto. zoom_in Od začátku prosince se tak lidé mohou objednat i k Václavu Svozilovi. A bude zřejmě ještě lépe. „Václav Svozil řekl, že přijme každého. Pokud by byl velký zájem, tak by se další ordinace mohl ujmout čerstvý absolvent. Celkem by tak měli ordinovat tři lékaři," sdělil Příbramskému deníku starosta Petr Procházka.

Najít zubaře na Příbramsku není nejjednodušší, nedostatkem dentistů se zabývají v Rožmitále i v okresním městě.

Brdy pohlídáme čisté, slibuje starosta Strašic (více zde)

Z nádherného kusu přírody na území středních Čech a Plzeňského kraje vznikla 1. ledna chráněná krajinná oblast.S příchodem roku 2016 zanikl Vojenský újezd Brdy, téměř 90 letech. To je skvělá zpráva pro milovníky přírody. Jenže první poznatky naznačují, jak to bude složité.„Absolvovali jsme předsilvestrovskou jízdu na kolech a zažili šok. U Padrťských rybníků parkovaly dva autobusy a kolem nich byl značný binec. Pohozené papíry, nedopalky cigaret a zbytky jídel. Nechceme, aby krásné pohoří takhle dopadlo," svěřila se paní Anna ze Zbiroha.

„Vnímám pozorně všechny signály z prostoru, který k nám územně patří. Věřím, že naši obecní strážníci tu pořádek uhlídají," reagoval strašický starosta Jiří Hahner.Kvůli dodržování režimu a pořádku v CHKO Brdy chce Agentura ochrany přírody a krajiny využít možnosti ustanovit Stráž přírody. Příbramskému deníku to řekl Jaroslav Obermajer, ředitel Regionálního pracoviště Střední Čechy.

Březničí čekají na opravu „devátenáctky" tři roky (více zde)

Březničtí už několik let doufají v opravu jednoho z hlavních tahů vedoucích městem. Rozsáhlé opravy „devatenáctky", silnice I. třídy, by se měli dočkat snad tento rok.

„Zatím ještě neznáme termín opravy. Vzhledem k tomu, že na tuto opravu má navázat i oprava náměstí, je na tom závislý rozpočet města. Na opravu devatenáctky přitom čekáme třetí rok," sdělil starosta Petr Procházka.

První etapa oprav se bude týkat úseku od benzinové pumpy ve směru na Rožmitál a dovnitř Březnice až po náměstí. Rekonstrukce potrvá zhruba šest měsíců. Druhá etapa se týká úseku od náměstí až na konec zástavby a potrvá asi měsíc. Součástí bude frézování povrchu spolu s výměnou obrubníků. Rekonstrukce se ani v jedné z etap nedotkne chodníků.

K zápisů do prvních tříd může přijít až 870 dětí (více zde)

Příští týden bude velkou událostí pro rodiče a budoucí prvňáčky. Čekají je totiž zápisy do prvních tříd. V Příbrami by dokonce mohlo přijít až 870 předškoláků. Je velmi pravděpodobné, že někteří do školních lavic v září kvůli odkladu nezasednou.

close NELA při zápisu. zoom_in K zápisu není třeba dítě nijak zvlášť připravovat. Vhodné je naopak ujištění dítěte, že se nemusí ničeho bát. Hlavním úkolem zápisu bude ověření školní zralosti formou volného rozhovoru s dítětem a jednoduchých testů hravou formou.Na základní škole pod Svatou Horou už poněkolikáté využijí při zápisu i tablety.

Knihovna funguje efektivněji, tvrdí radní (více zde)

Do ředitelského křesla příbramské knihovny by měl letos usednout nový ředitel. Před více než půl rokem vedení města odvolalo ředitele Pavla Kabíčka a následně i manažera knihovny Václava Chvála. Vedením knihovny byla proto do doby, než vzejde vítěz z řádného výběrového řízení, pověřena zástupkyně ředitele Zdeňka Šmídová. „Situace v knihovně je na základě personálních změn v minulém roce stabilizovaná a knihovna funguje efektivněji i po stránce hospodaření. Díky úspoře peněz v roce 2015 jsme mohli v knihovně investovat zhruba 800 tisíc korun do nových oken a do opravy kotle. Jsme spokojeni se změnami, které jsme provedli, přinesly své ovoce. S výběrovým řízením v průběhu tohoto roku počítáme," sdělil tento týden Příbramskému deníku místostarosta Václav Švenda.