Sedlčany dotují výkon státní správy deseti miliony (celý článek zde)

close Ilustrační foto. zoom_in Sedlčany v pozici obce s rozšířenou působností doplácí na výkon státní správy částkou vyšší než 10 milionů korun.

Od státu dostává radnice ročně přibližně 16 milionů, což ani na přímé náklady nestačí. Konstatoval to místostarosta Sedlčan Miroslav Hölzel.

Tahákem červnových oslav budou Gipsy.cz i Buty (celý článek zde)

Konec června bude v Příbrami rušný. Do města se sjedou známí zpěváci, populární kapely a především několik tisíc návštěvníků.

Vyvrcholí totiž velkolepé oslavy od první písemné zmínky o založení města, od kterého uplyne osm set let.

Součástí bude i festival v areálu Nového rybníka. Představí se například Gipsy.cz, Buty nebo Petr Kolář.

Umístění babyboxu v Příbrami se opozdí (celý článek zde)

close Ilustrační foto zoom_in Staré babyboxy poblíž nemocnic v republice nahrazují nové, lepší. A ani Příbram nebude výjimkou.V příštím týdnu ho přiveze sám zakladatel Ludvík Hess z Nadačního fondu pro odložené děti Statim, jenž o obnovení schránky v Příbrami prý marně usiluje už několik měsíců. Problém tkví v plánované rekonstrukci pavilonu, kde je babybox umístěn.

Příbramští senioři mohou bydlet v komunitním domě (celý článek zde)

Vyjít s důchodem není pro seniory mnohdy jednoduché. O to víc, když z měsíčního příjmu jde většina na zaplacení nájmu. O důstojné stáří by se v Příbrami bát neměli. Bydlení najdou v komunitním domě, který má vzniknout přestavbou jednoho z pavilonů v areálu bývalé 8. základní školy.