Opilci si na záchytce pobudou v březnu (celý článek zde)

Statisícová investice do nové příbramské záchytky vniveč nakonec nepřijde. Po několika měsících hledání se vedení města nakonec podařilo najít první tři lékaře. Opilci by tak strávit noc na stanici mohli už v březnu. „Na základě mého jednání se Středočeským krajem provedeme v průběhu února registraci zařízení a zároveň připravíme provozní podmínky k tomu, abychom mohli od března protialkoholní záchytnou stanici začít provozovat," uvedla místostarostka města Příbrami Alena Ženíšková s tím, že zpočátku bude zařízení kvůli nedostatku lékařů v provozu pouze o víkendu, kdy se podle statistických údajů do zařízení tohoto typu dostává nejvíce lidí.

Nohu z plynu! Dobříš spustila úsekové měření rychlosti (celý článek zde)


Rychlost by se řidičům v Dobříši nemusela vyplatit. Město spouští úsekové měření v Pražské ulici.

close Ilustrační foto. zoom_in Povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině tam podle průzkumu pořízeného radnicí nedodržuje více než polovina řidičů. Původně chtěla radnice měřit rychlost a pokutovat neukázněné motoristy od prosince. Instalace zařízení se zkomplikovala, jak řekl starosta Stanislav Vacek.

„Instalaci kamer oddálilo zjištění, že je veřejné osvětlení neunese, a musel být proto osazen nový sloup. Deštivé počasí pak znemožnilo vyznačení čar na silnici. Instalace se tak protáhla a přes Vánoce nebylo možné získat pro zařízení certifikát. Nyní je vše připravené."

Rychlost se bude měřit v části ulice od autobusové zastávky u závodu na výrobu stavebních strojů Bobcat po křížení s ulicí Nad Prachandou. Podle kontrolního měření, které bylo provedeno loni na jaře, tímto úsekem denně projede v obou směrech kolem 5000 aut. Někteří řidiči tady jezdí rychleji než 90 kilometrů v hodině.

Příbram má nový babybox, na instalaci si ještě počká (celý článek zde)

Přibližně tak bude fungovat nový nerezový, klimatizovaný babybox v Příbrami, který má nahradit původní starý zprovozněný v roce 2008.
Přesto, že v uplynulém týdnu příbramská nemocnice nový přístroj slavnostně převzala, jeho zprovoznění se nekonalo. Bude muset s jeho instalací počkat, až skončí plánovaná rekonstrukce budovy, kde je babybox umístěný. A tady zřejmě vznikl svár mezi zakladatelem babyboxu Ludvíkem Hessem a vedením nemocnice. Zachránce odložených novorozeňat chtěl přístroj zprovoznit okamžitě, vedení nemocnice si stojí za svým: až po rekonstrukci.
O servis se bude starat partner Hesse Zdeněk Juřica, výrobce babyboxů.

Dobříš ničí kamiony, ulevit městu mají kruhové objezdy (celý článek zde)

close Ilustrační foto zoom_in Zklidnit v některých lokalitách dopravu, konkrétně vytlačit kamiony, je v uplynulých měsících jedno z nejdůležitějších témat dobříšské radnice. Ta se spolu s dopravními inženýry dobrala návrhu, že v ulicích Plukovníka B. Petroviče a Partyzána Svobody by měl vzniknout menší kruhový objezd, kterým neprojedou kamiony a delší auta mířící z ulice Partyzána Svobody na Mírové náměstí. „Radnice chce také umístit na strakonickou dálnici D4 informační cedule pro řidiče kamionů s doporučením, kudy nejlépe sjíždět do průmyslové zóny," řekl starosta Stanislav Vacek.

V ulici Partyzána Svobody platí zákaz vjezdu vozidel nad 3,5 tuny, ne každý zákaz respektuje. Nová kruhová křižovatka by podle Vacka měla zjednodušit velmi komplikovanou dopravu v této části. „Chceme nechat kamiony a větší vozidla projíždět tudy, kudy je to únosné," uvedl.

Parkování v Dobříši: mince nahradily lístky a míst je víc (celý článek zde)

S měsíčním zpožděním začal v Dobříši platit nový parkovací systém. Původně měly být nové parkomaty v provozu od ledna, objevily se ale problémy na straně dodavatele, jak řekl starosta Stanislav Vacek. Pro dodavatelskou firmu podle něj zpoždění znamená sankci 50 tisíc korun.
Z náměstí zmizely dosavadní parkomaty na mince s displejem. Nahradily je tři nové parkomaty vydávající lístky, které si řidiči položí za přední sklo.´Dva nové parkomaty jsou na Mírovém náměstí. Počítá se s půlhodinovým parkováním zdarma, přesto bude nutné z přístroje odebrat parkovací lístek.