Zelená páteř: město potřebuje koupit pozemky kolem vody (celý čánek zde)

V okolí Příbramského potoka by postupem let měla vzniknout takzvaná Zelená páteř Příbrami, kterou město projednává se „svými" architekty.Zóna, která povede od Evropské ulice přes Dolejší Oboru až po Fialův rybník, zaznamená spoustu změn, jež povedou k zatraktivnění. V souvislosti s tím město potřebuje zcelit pozemky. Kde a jak nákladné to bude? Na to jsme se zeptali starosty Příbrami Jindřicha Vařeky.

„Jenom oblast kolem Čekalikovského rybníčku, tam se můžeme bavit o čtyřech milionech korun. Další pozemky, které bychom rádi získali, jsou mezi Novákem a Fialákem," okomentoval starosta již v rámci studie odsouhlasené plány.

Opilí výtržníci si pobudou v nové záchytce, za pobyt nyní zaplatí dva a půl tisíce korun (celý článek zde)

Od března se opilým výtržníkům může stát, že bujarou noc zakončí v příbramské záchytce. Na protialkoholní záchytné stanici sídlící v areálu příbramské nemocnice Na Zdaboři je deset lůžek. Nechybí oddělené místnosti pro ženy a pro muže. Kromě lékařů budou v areálu sloužit zdravotní sestry a sanitáři.

Z důvodu nedostatečného počtu lékařů bude zařízení prozatím zprovozněno v omezeném, pátečním a sobotním provozu. Cena za pobyt je stanovena na částku 2 500 korun.

Petr Bednář: Z Paříže jsem se vrátil smutnej (celý rozhovor zde)

Od teroristických útoků s tragickým dopadem 
v Paříži neuplynulo ani půl roku. Člověk by si dnes myslel, že se Paříž z hrůzných činů otřepala a současnému turistovi už znovu poskytne ničím špatným neinfikovaný zážitek.

Že je opak pravdou, se před několika dny přesvědčil ředitel příbramského divadla Petr Bednář, když se konečně zotaven po operacích kyčlí mohl sebrat a po třech letech do oblíbeného evropského města znovu s přáteli vyrazit. Co jej právě v této neutěšené době 
k cestě do Paříže vedlo?

O pozemek města na Balonce mají zájem dva investoři (celý článek zde)

Přitáhnout investory do Příbrami. To je důvod, proč město nyní hledá vlastníky pozemků, kteří budou ochotni prodat nebo pronajmout plochy pro případné podnikatele. Městu zbyl pozemek jediný, a to na Balonce o velikosti zhruba 2,3 hektaru.

O podnikání v Příbrami má také zájem zahraniční investor, jež chce vybudovat konzervárnu.

V souvislosti s tím by se ve městě jednou mohly objevit desítky pracovních míst. Otázkou ale zůstává, zda majitelé firem, jak tomu často bývá, nedají přednost před místními levným pracovním silám.