Město Příbram vyplatí stotisícovou odměnu za dopadení ohlašovatele bomb (celý článek zde)
Zahájení adventu zrušilo nahlášení výbušného systémuPříbram - Člověk, který pokazil velké části obyvatel města Příbrami začínající období vánočních svátků, byl policisty dopaden. Jedná se o 47letého muže z Příbrami. Dne 25. listopadu loňského roku vložil do poštovní schránky dopis s textem, že se pod náměstím T. G. Masaryka nachází bomba, která exploduje následující den při konání oslav začátku adventního období, a to v době mezi pátou a desátou hodinou večerní. Kulturní akce včetně ohňostroje musela být zrušena a proběhla evakuace přibližně pěti set lidí z přilehlých budov a okolí. Na místě zasahovalo několik desítek policistů, strážníků a hasičů, kteří prováděli prohlídku daných prostor. Dále přijeli i psovodi se třemi speciálně vycvičenými psy na vyhledávání výbušnin. Při rozsáhlém bezpečnostním opatření bylo zjištěno, že se anonymní oznámení nezakládá na pravdě.

Budoucnost lanového parku: radní čekají na vyjádření zhotovitele stavby (celý článek zde)
V Příbrami vznikla lanová dráha, radní řeší bezpečnost.Příbram - Strávit volno na prolézačkách, houpačkách a skluzavkách je v posledních dnech pro děti stále větší lákadlo. K oblíbeným hřištím v Příbrami patří i to v blízkosti Rynečku, které už nabízí kromě obvyklých prolézaček i lanový park. Ten je ale už několik měsíců zavřený. Bezpečnost lanové dráhy vedle Q-klubu v Příbrami vyvrací posudky odborníků z ČVUT.
Vedení města před několika dny jednalo i se zhotovitelem stavby, společností MT Stav.

„Společnosti byl předán dopis se stanoviskem města. Zástupci společnosti přislíbili odpověď do čtrnácti dnů, tedy během příštího týdne" řekl Příbramskému deníku starosta Jindřich Vařeka. Lanový park město oficiálně neotevřelo, právě kvůli bezpečnosti tohoto zařízení. Důvodem pochyb byly zřejmě obavy ze zodpovědnosti za případná zranění na zmíněné atrakci.

Městské lesy si polepšily, zisk vzrostl téměř na 1,3 milionu korun (celý článek zde)
Ilustrační fotografie.Příbram – Příbramským městským lesům loni vzrostl zisk téměř na 1,3 milionu korun z předloňských zhruba 600 tisíc korun. Lepšího hospodářského výsledku dosáhla městská firma i přesto, že objem těžby se meziročně snížil o 800 na 6000 metrů krychlových. Novinářům to sdělil místostarosta Václav Švenda.

Holčičku odrodil tatínek v autě. Nechtěl jsem vyšilovat, svěřil se (celý článek zde)
EVIČKA SIROTKOVÁ si pro příchod na svět vybrala Drásov, narodila se mamince Marušce na cestě ze Štětkovic do příbramské porodnice, vážila 2,71 kg. Porodníkem se musel stát s pomocí telefonické asistence její tatínek Petr.Příbram - Ve středu v noci po třetí hodině ráno vyjeli záchranáři 
z Příbrami 
k začínajícímu porodu. Dojeli už ale 
k narozené holčičce. Přinášíme povídání se statečnými rodiči o tom, jak se to všechno seběhlo.

Šťastný výraz a nevídaná kondice novopečené maminky Marušky 
v příbramské porodnici ve čtvrtek odpoledne nesvědčí o tom, že je to jen den a půl od příchodu malé Evičky Sirotkové na svět.

Holčička už do porodnice přijela s maminkou v záchranářském voze. Narodila se totiž na cestě ze Štětkovic. Na svět jí přímo v autě v Drásově pomohl statečný tatínek Petr.