Policisté dostanou drony, poslouží také v Brdech 
(celý článek zde)
Dron byl pro snadnou přepravu a manipulaci navržen jako skládací, vejde se do kufru běžného auta. Při nedávných oslavách 800. výročí města Příbram a také 150 let četnictva a policie v Příbrami, byla představena naprosto nová technika, která bude už brzy k dispozici Policii ČR v Příbrami. K dvěma čtyřkolkám značky Gladiator a terénním vozidlům VW Amarok či Hyundai přibudou i dva drony (BRUS bezpilotní rotorový universální systém). „Jde o moderní bezpilotní prostředek s kolmým startem a přistáním. Používá se v náročných podmínkách, kdy nelze použít klasickou leteckou techniku, nebo je to ekonomicky nevýhodné. Prověří velké plochy území. V současné době probíhá výcvik operátorů a rozbíhá se proces registrace pilotů a bezpilotních prostředků," přiblížila novou techniku policejní mluvčí Monika Schindlová s tím, že bezpilotní letouny jsou prioritně určeny k nasazení v prostoru Chráněné krajinné oblasti Brdy.

Kontejnerové třídy vytvoří místa pro školáky
 (celý článek zde)
Ilustrační fotoV Mníšku přibývá mladých rodin s dětmi, radní proto řeší, jak zajistit dostatek míst pro prvňáčky ve škole. Ve městě má proto vzniknout takzvaný Pavilon. Do doby jeho dostavby by fungovaly dvě kontejnerové třídy pro šedesát dětí. Kontejner je sestaven s modulů přímo na místě do jedné uzavřené systémové budovy. Kvůli zvýšenému počtu dětí musí už šestým rokem v základní škole otevírat čtyři první třídy. To Příbramskému deníku potvrdil i mluvčí města Miloš Navrátil. „Vyšší porodnost i příliv mladých rodin způsobily, že se dnes učí ve všech možných prostorech. Na třídy jsou již přebudovány bývalé dílny, spojily se i kabinety," přiblížil situaci v Mníšku Navrátil. Kontejnery by město formou pronájmu využívalo asi rok a půl.

Myslivci vypustili do revíru divoké králíky
 (celý článek zde) 
Vypouštění králíků.Členové Mysliveckého sdružení Svatý Jan v neděli vypustili do volné přírody více než tři desítky divokých králíků. Stalo se tak v prostoru bývalého vojenského cvičiště mezi obcemi Hojšín a Kamýk nad Vltavou. „Snažíme se vrátit do naší přírody lovné druhy zvěře, které tu od nepaměti žily. Králíci se v těchto místech vyskytovali ještě před několika lety. Bohužel pak zdejší populace onemocněla myxomatózou. A o zbytek se postarali predátoři. Doufám, že se těmto novým králíkům podaří aklimatizovat a že tu založí novou populaci," vysvětlil předseda svatojanského sdružení Miroslav Votruba.