Stopaři z Dublovic po závodu vzkazují: Svět a lidé v něm jsou skvělí (celý článek zde)
close BĚHEM ZÁVODU musel pár splnit celkem pět úkolů, které cestovatelům měly přiblížit kulturu v dané zemi. info Zdroj: archiv cestvatelů zoom_in Dublovice - Stopaři Michaela Šofková a David Švec jsou už z dobrodružných cest zpátky doma. Z Mistrovství České republiky v autostopu, kterého se zúčastnili společně s dalšími jedenácti páry, se vrátili nejen s pomyslnou bronzovou medailí, ale i řadou nezapomenutelných zážitků.

Letošní rok vedla trasa z Prahy do bulharského Primorska, přičemž po cestě tam musely posádky projet Kišiněvem v Moldávii a při zpáteční cestě Dubrovníkem v Chorvatsku. Cíl závodu byl opět v Praze. Podmínkou bylo také to, že závodníci nesměli za dopravu zaplatit.

Nápad se založením agentury pro Brdy u zastupitelů neuspěl (celý článek zde)
close CHKO Brdy - Jordán. info Zdroj: Karel Hutr zoom_in Příbram – Příbramští zastupitelé se v pondělí zabývali, jak využít potenciál CHKO Brdy a přilákat do okresního města turisty. S nabídkou přišel za vedením města Miloš Vedral, který by chtěl založit destinační agenturu.

Ta by měla rozšířit nabídku v oblasti cestovního ruchu v regionu. Cílovou skupinou 
s velkým návštěvnickým potenciálem jsou podle Vedrala lidé z okolí Plzně a Prahy.

V lesoparku na Padáku vznikla nová naučná stezka (celý článek zde)
close Otevření naučné stezky na Padáku za účasti dětí z příbramské waldorfské školky. info Zdroj: archiv města zoom_in Příbram - Naučná stezka na Padáku 
v Příbrami se jako téma bakalářské práce zalíbil místostarostce Ženíškové a tak spustila její realizaci. Návštěvníky lesoparku poučí o přírodě 11 zastávek.

Procházka lesoparkem na Padáku je nyní zajímavější, cesta udržovanější. Důvodem je nová naučná stezka s jedenácti zastaveními, která mimo jiné seznámí návštěvníka 
s funkcemi krajiny a lesa 
v ekosystému.

Radnice chce znát názor obyvatel na rekonstrukci aquaparku (celý článek zde)
close Aquapark v Příbrami. info Zdroj: MěÚ Příbram zoom_in Příbram - Městský aquapark se dostal do stádia, kdy již nestačí pouhá dílčí oprava, doplnění vybavení nebo jiná kosmetická změna. Byl postaven v roce 1977 a od té doby jeho údržba vlivem podfinancování vázla a změny, které zde byly prováděny, byly často minimálně diskutabilní. Dnešní stav je tristní.

Radní zvažují změnu míst pro parkování na náměstí (celý článek zde)
close Ilustrační foto. info Zdroj: DENÍK / David Taneček zoom_in Příbram – Hledání parkovacího místa v okresním městě bývá pro řidiče nelehký úkol. Parkovací místa chybí nejvíce v okolí nemocnice, na Drkolnově a v centru. Se změnami parkoviště se počítá i v případě náměstí T. G. Masaryka.