STOPAŘI: V MOLDÁVII JSME KRMILI OSLA (celý článek zde)

Sedm dní, osm hodin a dvacet minut. Přesně tak dlouhou trvalo dublovickým stopařům Michaele Šofkové a Davidovi Švecovi ujet 4 964 kilometrů na Mistrovství České republiky v autostopu.Sedm dní, osm hodin a dvacet minut. Přesně tak dlouhou trvalo dublovickým stopařům Michaele Šofkové a Davidovi Švecovi ujet 4 964 kilometrů na Mistrovství České republiky v autostopu. Při této cestě jim zastavilo 53 aut a podívali se do deseti evropských zemí. Z jedenácti posádek skončili čtvrtí.

STRÁŽNÍCI SI NATÁČÍ ZÁSAHY NA KAMERU (celý článek zde)

Osočit neprávem dobříšské strážníky se agresorům nevyplatí. Policisté nyní využívají minikamery, na které nahrávají průběh celé služby. V případě konfliktu nebo i soudu jim natočený záznam slouží jako důkazní materiál. Jen čtyři centimetry měřící kamera, kterou strážníci nosí na klopě, je prostředkem i k ochraně strážníků před nařčením z nějakých nestandardních postupů, například z korupčního jednání, nadržování někomu nebo při obvinění, že používají nepřiměřené donucovací prostředky a podobně. Kamery se používají také k záznamu situací, když se například řidiči chtějí vymlouvat, že někde stáli jen pár minut strážníci je mohou poté usvědčit ze lži.

PŘIPOMÍNKY K HALDĚ Č.15 NEUSTÁVAJÍ (celý článek zde)

Totální rozčarování přineslo úterní veřejné jednání na téma plánované těžby kameniva z haldy č. 15 u Brodu. Sál příbramské sokolovny zel Úterní veřejné jednání v příbramské sokolovně k dokumentaci EIA ohledně záměru těžby kameniva z haldy č. 15 u Brodu.prázdnotou, ačkoli protesty obyvatel proti těžbě z největší uranové haldy byly v poslední době hlasité kvůli obavám o kvalitu života v blízkosti odvalu. „Jsem rozhozený, abych řekl pravdu," říká Pavel Nekl, starosta Milína.

FARNÍ CHARITA ROZDÁVÁ POTRAVINOVÉ BALÍČKY NEJCHUDŠÍM (celý článek zde)

V jedné z místností v novém sídle Farní charity Příbram v Jiráskových sadech stojí několik štosů krabic, z nichž vykukují přesnídávky, sklenice s medem, piškoty a z dalších jednorázové plenky, čisticí a prací prostředky a podobně. Potravinový balík se od minulého týdne dostal zhruba do 70 vytipovaných příbramských domácností.

RADNÍ VYZÝVAJÍ: UVÍTÁME NÁVRHY NOVÉHO SKATEPARKU (celý článek zde)

Jezdci ve skateparku opět předvedli dechberoucí triky. Skejťáci a bikeři by mohli brzy jezdit v modernějším skateparku. Současnému nájemci skateparku, kterým je Toadstool Club, totiž skončí za několik dnů smlouva a o její prodloužení zájem nemá. Vedení města se tak rozhoduje, jak s parkem naloží dál.