Krásu BRD nyní ukazují turistické značky (celý článek zde)

Červené, modré, zelené i žluté ukazatele vedou turisty na zajímavá místa, příští rok k nim přibudou zase další. V plzeňské části Chráněné krajinné oblasti Brdy vzniklo od letošního jara třicet kilometrů nových turistických tras. Návštěvníkům minimálně dotčené přírody ukazují zajímavá místa a jejich síť má v příštím roce ještě zhoustnout. Předseda Krajské komise značení plzeňského Klubu českých turistů (KČT) Vladislav Sajdl popisuje, odkud a kam se nyní mohou turisté po trasách dostat: „Nejatraktivnějším místem jsou samozřejmě Padrťské rybníky, kam vedou dvě trasy, červená a zelená, z Míšova a Teslín. Další modrá trasa vede od Strašic kolem údolí Klabavy a prozatím končí kousek nad Amerikou, odkud vede zelená trasa přes vrch Lipovsko, kde měl ve 13. století stát hrad, a vrací se do Strašic. Je to asi devítikilometrový okruh," říká Sajdl.

Správci Svaté Hory reklamuji závady (celý článek zde)

Správci Svaté Hory reklamují nedávnou opravu poutního místa. Ani ne několik dnů po dokončení prací se totiž na průčelí budovy objevily skvrny. „Uvedené skvrny budou předmětem reklamace. Je však potřeba, aby proběhl celý roční cyklus počasí, při kterém se zjišťuje chování daných vad. Na základě tohoto zjištění bude zvolena nejvhodnější metoda opravy v rámci reklamace," sdělil v pondělí Příbramskému deníku správce Svaté Hory Jan Traxler. Důvodem vzniku skvrn je zřejmě podle posudku restaurátorů zasolení. V minulosti byl správce ujišťován, že skvrny zmizí. To se ale dosud nestalo, uplatní proto pětiletou záruku na dílo.

Na Orlíku budou místa, kam nesmí skútry (celý článek zde)

Kvůli ochraně plavců vznikne na vodních nádržích Orlík a Slapy celkem 16 ploch vymezených pro koupání. Do nich nebudou smět vjíždět motorová plavidla, ta se navíc budou moci pohybovat maximálně desetikilometrovou rychlostí i v okolí těchto míst. Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) o tom před několika dny informoval premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) v dopise. Ministr dopravy tím reagoval na vlnu kritiky, která se zvedla po nedávné nehodě na Orlické přehradě. Po srážce s rychle jedoucím skútrem zahynula osmnáctiletá dívka plavící se na motorové pramici.

Po úpravách v kině přibude šest míst pro vozíčkáře (celý článek zde)

Příznivci filmových pláten jsou zase o krok blíže dokončení 3D kina. Radní před několika dny vypsali výběrové řízení na úpravu hlediště. Ta by měla zahrnovat sanaci, úpravu a geometrii podlah. Zároveň by v sále mělo vzniknout šest míst pro vozíčkáře. Navýší se ale také cena. Odhad nákladů na technické úpravy hlediště byl zpočátku půl milionu korun, později z projektové dokumentace vyplynula cena 1,8 milionu korun. Dalších 200 tisíc měla stát výměna plátna. Nyní už cena za opravy vzrostla na téměř 3,4 miliony korun. Dodavatele radní vyberou 16. srpna.Vedení města požaduje zahájit stavební práce tři dny od podpisu smlouvy. Vzhledem k tomu, že oprava by neměla trvat více jak 13 týdnů, mohli by diváci zhlédnout snímky ve 3D ještě letos.