Oprava aquaparku za 150 milionů: chybět nebude ani zážitková zóna (celý článek zde)

Ilustrační fotoRozsáhlá oprava příbramského aquaparku vyjde až na 150 milionů korun. Cenu ovlivní mimo jiné i to, zda se rekonstrukce bude týkat i venkovního bazénu. S úpravami chce vedení města začít už příští rok. To tento týden potvrdil Příbramskému deníku starosta Jindřich Vařeka. V areálu by měla vzniknout mimo jiné wellness zóna. „Měla by přibýt zážitková zóna – divoká řeka, hřib pro děti a relaxační záležitosti v rámci velkého bazénu," sdělil Vařeka.

Ukrýval amerického letce. Tochovického hrdinu ocenil velvyslanec Andrew Schapiro (celý článek zde)

Místo, kde Josef Pařízek nalezl vyčerpaného amerického letce. Na snímku je synovec Newtona Parkera Scot Lowry s prapravnučkou Josefa Pařízka Janou Homolkovou. Hrdina, který se zřejmě hrdinou nikdy necítil. Josef Pařízek z Tochovic "jen" činil to, co považoval za správné – pomohl člověku v nouzi. A to i přesto, že svým konáním mohl ohrozit život svůj i své rodiny. Před jednasedmdesáti lety totiž zachránil amerického letce Newtona Parkera.

Příbram učinila první krok k založení destinační společnosti pro Brdy (celý článek zde)

CHKO Brdy - Jordán.Zastupitelé města Příbrami na svém jednání 5. září schválili záměr založit oblastní destinační společnost. Jejím úkolem bude koncepční řízení rozvoje turistického ruchu v nově vzniklé chráněné krajinné oblasti Brdy a to ve vzájemné shodě s obcemi a dalšími subjekty v regionu. Financování společností tohoto typu je zajištěno zejména díky členským vkladům, pomocí fondů Evropské unie, příspěvků krajů a veřejné správy.

Učitelka Žaneta Doležalová: Angličtina je můj celoživotní bonbónek (celý článek zde)

Žaneta Doležalová, učitelka angličtiny v dvojjazyčné první třídě v základní škole v ulici Bratří Čapků v Příbrami a její dcerka Andrejka.Výuku angličtiny už v první třídě letos odstartovala základní škola v ulici Bratří Čapků v Příbrami, otevřela dvě bilingvní (dvojjazyčné) třídy po dvaceti dětech. Vedení školy se na výuku angličtiny podařilo oslovit Žanetu Doležalovou. Jakým způsobem bude výuku angličtiny praktikovat? „To, co paní učitelka obvykle říká v češtině, budu říkat anglicky. Měl by být zpočátku ve třídě malý pomocníček překladatel v podobě loutky," přiblížila svou úlohu učitelka ještě před svou úplně první vyučovací hodinou. Víc už prozradí následující rozhovor.

Vyšší daň z nemovitosti čeká zřejmě i Rožmitálské (celý článek zde)

Ilustrační fotoNa zvýšení daně z nemovitosti se budou muset připravit také obyvatelé Rožmitálu a přilehlých osad. Tématem se zabývají radní a jednání o obecně závazné vyhlášce o stanovení koeficientu pro výpočet daně z nemovitosti je zařazené jako čtvrtý bod pondělního zastupitelstva.