Otázku ukončení vepřína v Letech dostalo na starost Ministerstvo kultury (celý článek zde)
Návštěva ministra financí Andreje Babiše, ministra kultury Daniela Hermana a ministra spravedlnosti Roberta Pelikána v památníku romského holocaustu v Letech.Zdroj: Deník/Stanislava KoblihováLetitý spor o to, co s vepřínem v Letech, který je v bezprostřední blízkosti pietního místa a bývalého cikánského tábora, jehož cíp do areálu vepřína zasahuje, bude řešit Ministerstvo kultury. Ministr kultury Daniel Herman předložil tento týden vládě záměr plánovaného postupu k ukončení provozu velkovýkrmny prasat.

Nalákají turisty do regionu cyklostezky? (celý článek zde)
CHKO Brdy - podzim.Zdroj: Karel HutrVíce turistických tras, cyklostezek a dalšího vyžití by mělo na Příbramsko přilákat větší množství návštěvníků. A ti by zase měli být ochotní utratit v kraji nějakou tu korunu. K rozvoji cestovního ruchu má přispět i 300 milionová podpora ministerstva pro místní rozvoj. Tu by starostové obcí mohli využít například ke zřízení navigačních systémů, turistických tras a v neposlední řadě také jako podporu investičních příležitostí a k rozvoji malého a středního podnikání a zaměstnanosti.

Unikát pro muzeum? Ve hře jsou bytízské šachty (celý článek zde)
Ilustrační snímek. Zdroj: Deník/Tomáš JanuszekPříbramské hornické muzeum by mohlo spravovat další unikátní areál. Tím by mohla být část bývalé šachty číslo 11. V objektu se nachází i cenné stroje. Vzhledem k tomu, že státní podnik Diamo areál už zhruba dvacet let nevyužívá, hrozilo zbourání budov, v krajním případě i sešrotování strojů. Šance na záchranu objektu tak spočívá právě v jejich převodu muzeu. K převodu se v nejbližší době má vyjádřit vedení kraje.

Bedna by se mohla přestěhovat do domu u nábřeží (celý článek zde)
PRACOVNICE příbramského nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Bedna zleva nahoře Bohumila Anlaufová, Pavlína Gürtlerová a Dana Pastuchová, zleva dole je Eliška Bendová, Magdaléna Kočová a Kamila Zelená.Zdroj: archiv BednyMísto mezi paneláky by děti a mladí z Bedny mohli trávit volný čas i více v přírodě. Vedení města uvažuje, že by se nízkoprahové centru v Křižáku mohlo přestěhovat. Ve hře je i budova po městských lesích v ulici Československé armády. Objekt se nachází nedaleko nábřeží a autobusového nádraží. Mladí by v něm mohli využívat zrcadlový sál, tělocvičnu i výtvarné dílny. To vše za minimální poplatek či zdarma. Centrum by podle radních ale nemělo konkurovat profesionálním kurzům.

Příbram zkrášlí příští rok moderní záhony tulipánů (celý článek zde)
Ilustrační foto.Zdroj: DENÍK/Jiří KopáčProcházku okresním městem zpříjemní lidem už příští rok květinová výzdoba. Záhony narcisů a tulipánů budou lemovat pěší zónu na Flusárně a také prostor před gymnáziem. S okopáváním a opětovným vysazováním rostlin si ale pracovníci technických služeb starosti dělat nemusí. Díky modernějšímu způsobu výsadby, strojově a přímo do travního porostu, nebude v dalších letech vůbec taková péče nutná.