Akce se koná ve spolupráci se Sportovním zařízením města Příbram (SZM) pravidelně od roku 2018. V areálu bude opět po roce připoraveno pódium a zázemí pro samotný závod. „Součástí doprovodného programu bude například rodeo býk, pro děti zase možnost jízdy na poníkovi,“ řekl ředitel SZM Jan Slaba.

Exhibice se zúčastní i několikanásobný mistr Evropy Martin Komárek, který kromě samotné účasti v závodu předvede také vystoupení, kdy ukáže divákům disciplíny jako je sekání ve výšce nebo řezání s pilou o výkonu 70 koní. Komárek je mimo jiné držitelem několika rekordů v Guinessově knize za vyřezávání motorovou pilou.

Soutěžit se bude celkem ve čtyřech disciplínách, a to přesekávání ležící klády, přesekávání stojící, řezání motorovou pilou a řezání ruční pilou Single Buck. K vidění budou souboje těch nejlepších českých dřevorubců.

„Tradicí spjatou s touto akcí je malování na dřevěné kotouče, které i letos zajistí Centrum sociálních a zdravotních služeb Příbram. Kromě malovaných kotoučů bude možné získat i kotouč podepsaný Martinem Komárkem, který pořádá v rámci této akce svou autogramiádu,“ dodal k programu Slaba.

Fotogalerie: Martin Komárek na závodě ve Florencii obsadil páté místo

Po odpoledním programu bude navazovat večerní taneční zábava v country stylu na terase SeZaM bistra. Country večer se koná ve spolupráci s taneční školou Dohnal Dancing, která se postará o program a zábavu nejen na podiu. „Vstup na akci, včetně večerní zábavy, je zdarma,“ zve diváky mluvčí SZM Miroslava Poláková.