Zima nám ukazuje svoji sílu a stále přituhuje. Ještě ve středu bylo na Příbramsku kolem 10 stupňů pod nulou, ve čtvrtek ráno už naměřil rožmitálský meteorolog Hubert Hoyer ve stanici u základní školy minus 15,2 °C. „Při zemi bylo minus 20,4 stupně Celsia. V Rožmitále leží asi 15 centimetrů sněhu,“ řekl Deníku Hoyer. Rtuť teploměru už v pátek ráno spadla pod dvacetistupňovou hranici.

V rožmitálské meteorologické stanici bylo v pátek ráno už minus 20,1 stupně Celsia a při zemi bylo dokonce minus 23,9 °C.
Mráz byl ráno na Příbramsku tak silný, že pára stoupající z příbramské teplárny se držela nad městem a pak se zmrzlá snášela do ulic.

Dopravní situace je podobná jako v ostatních dnech tohoto týdne. Silnice první třídy jsou místy suché. Na silnicích nižších tříd leží někde vrstva uježděného sněhu, která se při silných mrazech a po projetí několika aut, stávala nebezpečně kluzká.

Ve vyšších polohách okresu leží až 15 centimetrů sněhu, podobně jako v Rožmitále, kde sněhovou nadílku sleduje Hubert Hoyer.
V nejvyšších polohách Brd je pak více než 20 centimetrů sněhu a nedočkaví běžkaři už mají vyšlapané první stopy.

Sílící mráz přidělává starosti všem lidem, kteří se raději předzásobují uhlím a to nejenom z obavy, aby při vyšší spotřebě topiva v třeskuté zimě měli plný sklep, ale také ze strachu před zdražováním.

Problémy s mrazy se nevyhýbají ani některým profesím. Kromě řidičů se mohou mrazy dotknout i rybářů. V těchto dnech musejí vyrážet k rybníkům a začít prosekávat stále silnější led, aby se ryby nezačaly dusit z důvodu nedostatku kyslíku.