Rychlostní silnici R4 policisté uzavřeli poblíž Kytína po 09:00. Uzavřena byla také silnice číslo 116 u Nové Vsi pod Pleší. „Dopravní omezení trvalo přibližně hodinu, myslivci převáděli přemnoženou černou zvěř mimo území města," uvedla Zatloukalová. Mluvčí Mníšku pod Brdy Miloš Navrátil řekl, že akce proběhla bez problémů. „Zúčastnilo se jí 12 zkušených myslivců za asistence policie a dalších spolupracovníků," informoval Navrátil.

Přemnožená černá zvěř ve městě ohrožovala osoby například přímo u mníšecké Základní školy Komenského. Ve středu ve městě napadla bachyně jednoho z pejskařů, který ale vstoupil do ohraničeného prostoru, kde byl právě kvůli bachyni zákaz vstupu. Navíc také hrozilo, že by se přemnožená zvěř dostala na silnici R4, což by vážně ohrozilo řidiče. Odstřel dospělých divokých prasat je běžně povolený od srpna do prosince, myslivci se tak snaží chránit obyvatele města i převedením divočákům a preventivními opatřeními.

I když u Komenského ulice myslivci bachyni nenašli, akce by ji i tak měla odradit od případného návratu. „Na místě jsme měli také dva bagry a buldozer. Technika na místě provede úpravy včetně úklidu biologického odpadu, což by mělo zabránit návratu divočáků," dodal mluvčí města.