15.31: Odpoledne se zatáhlo a někde znovu padá sníh. Teploty se pohybují pod bodem mrazu.

12.30: I když přes den vysvitlo slunce a sníh už pod jarní silou paprků alespoň ze silnic a ze střech mizel, ve stínu je stále mráz. Podobné počasí bylo přes den v neděli. Večer přitom klesly teploty až minus 11 °C. Podobné počasí můžeme podle předpovědi očekávat i v následujících dnech. Proto meteorologové upozorňují na tvorbu náledí a námrazy ve večerních a nočních hodinách.

9.00: Silnice prvních tříd jsou mokré nebo je na nich místy vrstva rozsoleného sněhu. Na ostatních komunikacích je uježděný sníh, pod nímž se může ukrývat led po nedělním odtávání. Hlášeny nejsou zatím žádné nehody.

Neděle 7. března:

Předpověď meteorologů se na tento víkend naplnila. Zatímco v noci na sobotu a přes den na Příbramsku napadlo několik centimetrů nového sněhu, v neděli jsem se probudili do mrazivého rána. V meteorologické budce v Rožmitále bylo ráno minus 19,6 °C. "Při zemi ukazoval teploměr minus 25,4 stupně Celsia," řekl Deníku správce stanice Hubert Hoyer s tím, že na toto období jsou to dost nízké teploty, i když byl v minulosti ještě silnější mráz. V sobotu odpoledne se k přeháňkám přidal vítr a na silnicích se tvořily sněhové jazyky.

Do sobotního podvečera, do kdy na Příbramsku padal s různou intenzitou sníh, ho připadlo několik centimetrů. Na Rožmitálsku a v odstatních oblastech na Podbrdsku napadlo až kolem 20 i více centimetrů. "V Rožmitále to bylo 18 centimetrů," dodal Hoyer. Podle lesníků připadlo od čtvrtka do soboty v nejvyšších polohách Brd až čtvrt metru nového sněhu a jsou tam tudíž znovu ideální podmínky k lyžování.

Sobota 6. března:

Sníh znovu zasypal silnice a na Příbramsku napadlo přes noc na sobotu několik centimetrů. Místy je už 15 centimetrů sněhu a stále sněží. Po poledni teplota vystoupala až nad bod mrazu. Později odpoledne se ke sněžení přidal silnější vítr. Siliničáři upozorňují na tvorbu sněhových jazyků. Hlášena je řada nehod.

Přibližně ve 14.30 hodin se stala dopravní nehoda osobního automobilu se zraněním na silnici I/4 u obce Dubenec. Vozidlo sjelo ze silnice a skončilo ve stromě. Místo je s opatrností plynule průjezdné.

Jedna z nehod se stala ráno na silnici 118 v obci Hluboš. Asi kilometr za obcí ve směru na Příbram havaroval řidič osobního vozu do stromu. Podle webu Ředitelství silnici a dálnic ČR se nehoda naštěstí obešla bez zranění.

Jiná nehoda se stala v Dlouhé ulici v Příbrami, kde osobní vůz narazil do sloupu veřejného osvětlení. Sloup spadl do vozovky. Nikdo nebyl zraněn.

Havarovaný nákladní a osobní vůz byl hlášen ze silnice 11420 mezi obcemi Kotenčice a Pičín. I tato kolize se obešla bez zranění.

I pro Středočeský kraj stále platí až do dnešní 20. hodiny výstraha před tvorbou sněhových jazyků. Na silnicích prvních tříd je mokro nebo rozsolený sníh. Na vozovkách nižších tříd je vrstva uježděného sněhu.

Na Příbramsku napadlo místy až 15 centimetrů nového sněhu. Sněžilo totiž už v pátek a místy ve čtvrtek. Ve vyšších polohách připadlo sněhu ještě více.