Bohutín před několika dny získal poprvé v historii obce dotaci na opravu silnic a to ve výši skoro 4 milionů korun.

„Rekonstrukce komunikací, na které jsme dotaci obdrželi, spočívá zejména v lepším zpřístupnění všech ekonomických subjektů v dané lokalitě. Ale také se pochopitelně zlepší kvalita života v této části obce, sníží se prašnost a zatraktivní se tato lokalita, která je kvůli napojení na nedaleký lesopark a blízkost Vysokopeckého rybníku považována za turistickou,“ uvedl místostarosta Bohutína Martin Matuna.

Bohutínští počítají s tím, že nový asfaltový koberec na zmíněných komunikacích bude už v první polovině příštího roku. Roční rozpočty menších obcí jsou tak zanedbatelné, že každá podobná finanční injekce je velkou pomocí.

O něco lépe jsou na tom větší města, která si přece jenom mohou dovolit zrekonstruovat nějaký ten metr silnic z vlastního rozpočtu. V Příbrami se letos podařilo opravit nebo přímo celkově zrekonstruovat celou silnici hned na několika místech. Zároveň příbramská radnice také sehnala dotace ve výši téměř 15 milionů korun od Středočeského kraje. Z těchto peněz se opravila ulice Lazecká, Školní, Brodská a ulice K Podlesí. Nutno připomenout, že Příbram vlastní stroj na opravu silnic, který zásadním způsobem pomohl.

Také Rožmitálští se mohou těšit na lepší silnice. I oni uspěli v dotačním řízení.

„Dotaci jsme získali ve výši skoro 13 milionů korun. Je to konkrétně na Rybovu ulici vedoucí z náměstí na Plzeňskou a na ulici Pod topoly. Celkové náklady jsou 17 milionů, zbytek by platilo město. Momentálně čekáme, jestli to schválí zastupitelé,“ sdělil rožmitálský starosta Josef Vondrášek.

V Sedlčanech letos rovněž věnovaly pozornost opravám silnic. „Oprava místních komunikací letos stála Sedlčany přes šest milionů korun. Museli jsme si samozřejmě vystačit sami. Městských komunikací se nezbavujeme, strukturu komunikací ještě rozšiřujeme, a to až k výstavbě nových rodinných domků,” vysvětlil starosta Sedlčan Jiří Burian. Dodal, že krajské komunikace vedoucí okolo sedlčanského náměstí, se dočkaly opravy už zhruba před rokem.