Pro Bělu Samkovou z Příbrami je prý Silvestr strávený doma k nezaplacení. „Do restaurace už by mě nikdo nedostal. Loni jsme dali s manželem za večer v restauraci pět stovek. Letos si raději za tu cenu uděláme pohodu doma s přáteli,“ svěřila se.
Někomu se ale přece jen doma zůstat nechce, a tak se spoléhá, že vyrazí mezi lidi. Plánovat silvestrovský večer ve společnosti na poslední chvíli se ale Příbramákům nemusí vyplatit. Místní podniky mají dnes většinou zavřeno, nebo hostí jen malou, uzavřenou společnost. Narazili jsme ale na jeden, kde je za necelé dvě stovky možné strávit docela příjemný večer. „Cena zahrnuje přípitek a občerstvení, hudbu, dokonce budeme pořádat soutěž ve stolním fotbálku. Vstupenka je navíc výherní,“ řekla obsluha baru Crystal na Březových Horách. Půlnoční ohňostroj, výzdobu a slané pečivo nabízí za dvě stovky i příbramský hotel Belvedere.
Kdo si za svůj večerní silvestrovský program rád připlatí, může za necelých pět stovek strávit poslední hodiny v roce v příbramském divadle. Cena zahrnuje vstup, menu, jednohubky, zákusky, poslech skupiny A je to, také malý ohňostroj a derniéru divadelního představení Donaha, která začíná už v 16 hodin. V půlnoci čeká přítomné přípitek s ředitelem divadla. Zájemci o tento program si museli rezervovat vstupenky. „Pokud mají lidé zájem o večerní menu, musí si koupit vstupenky na Silvestra do dvanácti hodin. Ti, kteří to nestihnou, už večer zaplatí sice jen osmdesát korun, ale
v ceně nebude zahrnuté jídlo,“ upozornila před oslavami zástupkyně ředitele příbramského divadla Anna Čiperová.