Na Příbramsku jste se stali velmi oblíbenou kapelou. Vystupujte zde poměrně často. Čím si to vysvětlujete?

Dost unikátní komunitou lidí. Poznali jsme skupinu nadšenců, kolem kterých se toho na Příbramsku hodně děje a měli to štěstí, že se jim líbí naše muzika. Příbram žije!

Kolikrát jste již vystupovali v Junior klubu? A co od koncertu očekáváte?

V Junioru budeme teď v únoru vystupovat popáté. Očekáváme skvělou akci jako je v Junáči dobrým zvykem.

Jste v současné době na nějakém turné? Nebo jste si Junior vybrali z jiného důvodu?

Teď se probouzíme z kratší pauzy. Proběhla u nás výměna bubeníka, zpěvák byl na delší dovolené. To všechno v kombinaci s Vánoci a přelomem roku znamená, že jsme cca dva měsíce nekoncertovali. Už se strašně těšíme na hraní!!

Bude vám na pódiu dělat partnera nějaká kapela v Příbrami?

Ano, příbramská parta Pakáš.

Simple Muffin se prezentují hudbou, která je rozmanitá a pestrá. Myslím si, že na své si při koncertu přijde hodně posluchačů. Mají Simple Muffin nějakou kapelu, která je jim inspirací?

Jsme žánroví úchylové, inspirací nám je francouzský šanson, balkánské lidovky, klasický funk, disco 90‘ let a taky spousta tvrdé muziky. Ale prapůvod asi tkví ve společné lásce ke kapelám jako Red Hot Chili Peppers, Rage Against The Machine a Everlast.

Mohli byste čtenářům vysvětlit, co znamená překlad vašeho názvu?

Vznik názvu byl před asi 11 lety důsledkem čiré mladické nerozvážnosti, ale v průběhu let nabral na významu. Děláme muziku jednoduchou, málokdy se pouštíme za mantinely formy sloka-refrén-sloka. Proto Simple. A jak už jsem říkal, děláme muziku pestrou, nikdy nevíš, jakou příchuť bude mít další píseň. Proto Muffin.

Naťukli byste lehce vydání nějaké nového singlu nebo dokonce alba? Mohou fanoušci něco očekávat?

Přibližně před rokem jsme vydali desku Muffia a v plánu máme se na to znovu vrhnout zase za rok. Materiálu máme hodně. Ale teď zrovna jsme v tzv. bezalbovém období.

Máte v kapele ještě nějakého filmového nebo akčního hrdinu kromě Ramba?

Jsme volné seskupení akčních hrdinů. Rambo je jen logickým doplněním do naší party. Proto jsme o něm složili píseň (smích).

Simple Muffin
Funk-Rock-Dance kapela Simple Muffin vznikla v roce 2001 v Praze. V průběhu 10 let své existence hrála postupně v klubech a na festivalech po celé ČR, natočila dvě EP a v roce 2010 svoji první desku Muffia. Simple Muffin není žádný žánr cizí. Hrají funky, hard core, swing reggae, disco či tango.