V současnosti různé překážky nebo dirtovou dráhu využívá řada nadšených skateboardistů nebo bikerů. Mezi významné úspěchy sdružení i města pak patří získání dotace od ministerstva vnitra v rámci programu prevence kriminality.

Příbramský skatepark nedávno dostal nové jméno, teď už se oficiálně nazývá Areál extrémních sportů. Označení skatepark by totiž už dostatečně nevystihovalo celý potenciál tohoto místa.

„Město na projekt Areál extrémních sportů, jehož celkový rozpočet činí 330 tisíc korun, obdrželo státní dotaci z Ministerstva vnitra České republiky ve výši 247 tisíc korun. Zbývajících 83 tisíc korun je pak povinná spoluúčast města na projektech, které jsou dotované z ministerstva vnitra,“ uvedl tiskový mluvčí příbramské radnice Jiří Kubík.

Tato částka je určená například k rozšíření skateparku o nové překážky. Mezi novinkami by ale Příbramáci našli také dirtovou dráhu pro kola, dotace pomohly i ke vzniku bezplatné půjčovny sportovního vybavení. Zájemci si tak mohou vyzkoušet skateboard nebo třeba kolo i s chrániči.

Rozšíření skateparku o nové překážky bylo možné také kvůli zrušení zákoutí pro skateboardisty v areálu Základní školy v ulici 28. října a přemístění překážek na Nový rybník.