Tomu za nedovolené ozbrojování, loupež a další zločiny hrozí až desetiletý pobyt ve vězení. ČTK to dnes řekl mluvčí severomoravské policie. Skupina skinů vyprovokovala nedaleko baru Music club E99 konflikt s dalšími návštěvníky Sotodolní ulice. Jednadvacetiletý mladík ze Slezské Ostravy se rozhodl, že situaci uklidní výstřelem do vzduchu z legálně držené zbraně. Tím ale agresivní holé lebky neuklidnil a naopak ještě více potyčku vyhrotil.

"Krátce po výstřelu k majiteli zbraně přiběhl devatenáctiletý mladík z Dobříše, který se snažil zbraň vytrhnout majiteli z ruky. Chvíli se přetahovali a padl další výstřel. Ani tentokrát nebyl nikdo zraněn," popsal průběh konfliktu mluvčí. Dodal, že napadený muž nakonec upadl na zem a zbraň mu vypadla.

Na místo se seběhli další útočníci a všichni společně ležícího muže začali kopat do obličeje a břicha. "Obviněný mladík nakonec ze země zvedl zbraň a na poškozeného ji namířil. Pak se s ní otáčel a omylem znovu vystřelil. Ani třetí střela ale niko nezasáhla," řekl mluvčí a dodal, že pistoli pak mladík hodil na zaparkované auto, kterým přijel zbitý muž. Zbraň rozbila čelní sklo.

Policistům se podařilo krátce poté hlavního agresora dopadnout.