Skokanská elita z celého světa

Již mnohokrát se do Hřiměždic sjeli ti nejlepší skokané z celého světa. Stejně tomu tak bude i letos. V rámci pátečního a sobotního programu budou návštěvníci Highjumpu svědky závodů ve skocích z 12, 16 a 20 metrů.

A kdo patří mezi největší favority na vítězství v letošním roce? Mladý teenager z Velké Británie, Aidan Heslop, který udivuje všechny fanoušky cliffdivingu na světě. Ve svém věku předvádí ty nejtěžší skoky a o jeho jméně jistě bude ještě slyšet. Přijede i několikanásobný mistr Evropy, Švýcar Andreas Hulliger, který si již z Highjumpu titul odvážel mnohokrát.

Mezi velké favority bude patřit také Owen Weymounth z Velké Británie. Osobností skokanského programu bude letos sedmdesátiletý Peter Roseney ze Švýcarska.

DJ Wich, Prago Union, Fast Food i Smash Hifi

Jako každoročně k Desperados Highjump neodmyslitelně patří hudební program. I letos se mohou návštěvníci těšit na několik hudebních podií. Na tom hlavním, nazvaném Desperados Airfield Stage, se představí britsko-německé djské a producentské duo Smash Hifi s Leeroyem Thornhillem v čele. Leeroy má za sebou zajímavou hudební kariéru, když deset let působil v legendárních The Prodigy.

Dále se v programu objevují jména jako DJ Wich, Prago Union, Smack, Fast Food, Apple Juice, DJ Friky s Martinem Svátkem, DJ Poeta, Kapitán Demo, MC Jakob a mnoho dalších.

Exhibice ostatních extrémních sportů

Desperados Highjump již pěknou řádku let není "jen" o cliffdivingu. I tentokrát bude připraven další zajímavý doprovodný program. Představí se účastník mistrovství světa ve flyboardu, letec Petr Civín. Ten se svými parťáky předvádí dechberoucí show, při které se vznáší i více než deset metrů nad vodní hladinou.

Na zadní louce bude pro návštěvníky připravena obří nafukovací dráha Maad Bounce, připomínající překážkovou dráhu Takešiho hrad. Dále bude připravená exhibice nejlepších skokanů placáků X-Diving teamu na obřím nafukovacím blobu, exhibice v parkouru a mnoho dalšího.

Praktické rady pro návštěvníky

Ubytování v rámci Desperados Highjump je možné v připravených stanových městečkách. Kvůli velkému suchu a nebezpečí vzniku požárů je přísný zákaz rozdělávání ohňů i zapalování grilů. Proto pořadatel akce, Highjump family, žádá návštěvníky o co největší pochopení a spolupráci. Samozřejmostí je také dostatečné množství mobilních toalet i sociálních zařízení, jako jsou sprchy a umývací prostory. Pro návštěvníky bude připraveno několik velkokapacitních barů s vychlazenými nápoji. Gurmánský zážitek slibují také stánky s jídlem, které nabídnout mezinárodní kuchyni od thajské po středomořskou i tuzemskou.