V pondělí jsme zde zastihli školáky z věšínské malotřídky. Prvňáčci se v cvičném provozu rozkoukávali a zkoušeli uplatnit základní předpisy, které předem probrali s instruktory, ti starší a zkušenější usilovali o řidičský průkaz. Tomu předchází teorie, test a samozřejmě jízda po hřišti na body. Příbram zůstala jedním z měst, které provozuje dětské dopravní hřiště.

V celé řadě měst byla podobná hřiště v nedávné minulosti zrušena. Příbramská radnice naopak provoz toto hřiště, které v bezpečí a pod vedením zkušených instruktorů seznámí malé děti s riziky dopravy nejen ve městě, podporuje a podle možností i rozšiřuje.

Jedním z instruktorů, kteří tu školáky svérázně nabádají k zastavení na „stopce" nebo u červeně blikajícího železničního přejezdu, je František Stoklasa z Autoklubu Příbram, známý z různých dopravně bezpečnostních a sportovních akcí. Nejen školáky, ale i jeho nyní čeká prázdninová školicí pauza. V tuto dobu je možné hřiště využít veřejností za účelem rekreace a odpočinku. Je vhodné pro tříkolky nebo čtyřkolky, koloběžky, jízdní kola a kolečkové brusle. „V odpoledních hodinách, kdy tu nejsou školáci, sem může veřejnost na svou zodpovědnost vejít vrátky ze sousedního dětského hřiště," říká František Stoklasa.