Školská rada a škola už před několika měsíci požádaly o spolupráci městskou policii, ale situace se podle vedení města nezlepšila, protože se objevilo několik dalších incidentů. Příkladem může být nedávné přepadení žákyň nižších ročníků v těsné blízkosti školy. Z rozhovorů s třídními učiteli vychází najevo, že se některé děti opravdu bojí a nechtějí chodit po městě samy.

Situací se 13. března zabývala mimořádná školská rada, která požádala tamní Policii ČR a Městskou policii, aby v okolí školy a na trasách od školy ke středu města v odpoledních hodinách trvale posílily hlídky, a vedení města, aby nechalo rozmístit další bezpečnostní kamery. Zároveň vyzvala rodiče, aby jakýkoliv incident hlásili na policejní služebnu.

Na skupinku nezletilých dětí si stěžují i starší lidé


Rada také apelovala na odbor sociálně právní ochrany dětí v Černošicích, aby se začal se rodinnou situací mladistvých, kterých se stížnosti občanů týkaly, zabývat a efektivně ji řešit. „Nemůžeme připustit, aby se děti bály chodit v okolí školy a ulicemi Mníšku," prohlásila místostarostka Daniela Páterová.

Rada také apelovala na odbor sociálně právní ochrany dětí v Černošicích, aby se začal s rodinnou situací mladistvých, kterých se stížnosti občanů týkaly, zabývat a efektivně ji řešit. „Nemůžeme připustit, aby se děti bály chodit v okolí školy a ulicemi Mníšku," prohlásila místostarostka Daniela Páterová. Na chování této skupinky si stěžují i starší obyvatelé procházející náměstím nebo nakupující v potravinách. „Naše město má svou městskou policii, která ochrání děti i všechny ostatní spoluobčany. Je to jasná priorita," zdůraznil starosta a velitel mníšecké městské policie Petr Digrin.