Komfortně vybavená mateřská škola v Obecnici se ve čtvrtekslavnostně otevřela. Předškoláci se mohou těšit na moderně vybavené učebny s pomůckami na vývoj dovedností a spoustou hraček. O tom, že ji obec nechala zrekonstruovat a přistavět, už Příbramský deník informoval.

Z kuchyně dopoledne voněl oběd po celé jídelně a v jedné ze dvou úplně nových prostorných tříd se ozývala hudba, která doprovázela představení dětského tanečního souboru.

Nešlo přehlédnout několik počítačů, které budou podle ředitelky obecnické školky Romany Bárové sloužit hlavně k přípravě dětí, které se chystají k nástupu do prvních tříd.

„Myslím, že děti budou překvapené a spokojené, až to tady uvidí,“ pochválila ředitelka školky.

Dvě nové třídy rozdělují nové sociální zařízení a šatny. Dvěma novými třídami se kapacita školky zvýšila na osmačtyřicet míst. Už jsou nově vzniklá místa zaplněná?

„Ještě zbývají asi tři, ale nemám strach, že bychom je nezaplnili. Děti sem vozí rodiče z okolních obcí. V Obecnici tolik předškoláků nemáme,“ odpověděla Romana Bárová.

Součástí školky je i nově vybavené dětské hřiště, kde přibyly houpačky, prolézačky a dokonce i pirátská loď. Za určitých podmínek podle starosty Obecnice Josefa Karase mohou hřiště využívat i ostatní lidé, což se jako místo k posezení líbí maminkám s kočárky.

Zrekonstruovaná je i příjezdová komunikace v okolí školky. Projekt vyšel na 17,5 milionu korun za podpory středočeského regionálního operačního programu, Středočeského kraje a Evropské unie.