Je běžné, že během letních prázdnin se školy malují a jinak zvelebují. Ne každé škole se už ale podaří sehnat peníze na velkou rekonstrukci nebo dokonce na rozšíření kapacity.

V Dobříši se to podařilo. Zástupcům města se poštěstilo sehnat dotace z Regionálního operačního programu Střední Čechy, který spravuje a rozděluje dotace Evropské unie z Evropského fondu pro regionální rozvoj ve výši téměř šesti milionů korun na zvýšení kapacity v mateřských školách.

Město pak přidalo přibližně milion z vlastní kasy. Jedno oddělení vzniklo vedle staré školy a druhé přestavbou technického pavilonu u školky vedle bývalého kina. Obě oddělení poskytly dohromady místa pro 42 dětí. Důvodem rozšíření míst ve školkách byl předloňský počet 80 odmítnutých dětí, což byla víc než polovina žádostí.

Původně chtělo město rychleji vybudovat školku v podkroví staré školy. V těchto místech to ale z bezpečnostních důvodů nebylo možné. „Už při zápisech v dubnu nebylo uspokojeno sedmdesát žádostí o přijetí dítěte do předškolního zařízení,“ sdělila místostarostka Dobříše Eva Marvanová.