„Hasiči každý den zajišťovali dopravu stravy ve varnicích do provizorních prostor v Dlouhé ulici a Kličkově vile, kam byli předškoláci přestěhovaní. Postupně stěhovali zpět vyčištěný nábytek a další vybavení,“ informoval Deník velitel příbramských dobrovolných hasičů a příbramský radní Martin Poulíček.

Měření azbestu ve školce V Zahradě

Ve školce v Zahradě se podle plánu města začalo uklízet na začátku minulého týdne. Měření na výskyt nebezpečných azbestových a minerálních vláken dopadlo podle Poulíčka dobře. „Hasiči pak celý pátek stěhovali vyčištěný nábytek a vybavení, které bylo odvezené k očistě, zpět do školky. Učitelky pak věci ukládaly na místa, aby v pondělí mohl být provoz školky v těchto prostorách znovu obnoven,“ popsal úklidovou akci Poulíček.

Úklid a malování 
v Jungmannově 91

Ve školce v Jungmannově 91 se ještě dokončují drobné stavební a malířské práce, a to hlavně v přilehlých prostorách a na chodbách. Třídy jsou už připravené a čisté.

„Hasičům a pracovníkům Technických služeb přišli při stěhování pomoci i rodiče, zejména tatínkové dětí, které navštěvují tuto školku. Za to jim určitě patří velký dík,“ ocenil pomoc Poulíček a nezapomněl pochválit ani ředitelku školky V Zahradě Jitku Černou a učitelský kolektiv za to, jak zvládají psychické a fyzické vypětí spojené s úklidem. „Pokud půjdou všechny práce podle harmonogramu, mohl by být provoz v těchto školkách obnoven již tento týden,“ předpokládá Poulíček.