I přesto ale bude několik desítek dětí odmítnuto. „Vždyť už při zápisech v dubnu nebylo uspokojeno sedmdesát žádostí o přijetí dítěte do předškolního zařízení. I tentokrát se dá očekávat převis,“konstatovala místostarosta Dobříše Eva Marvanová.

Dobříšská radnice rozšířila školky z dotací. Výstavba vyšla na částku zhruba 7,5 milionu korun. Z kasy města šel na akci přibližně milion. Jedno oddělení vzniklo vedle staré školy a druhé přestavbou technického pavilonu u školky vedle bývalého kina. Jedno oddělení poskytne místa pro 25 dětí, to druhé pro 17. Důvodem rozšíření míst ve školkách byl předloňský počet 80 odmítnutých dětí, což byla víc než polovina žádostí.

Původně chtělo město rychleji vybudovat školku v podkroví staré školy. V těchto místech to ale z bezpečnostních důvodů nebylo možné.

Nová místa sice pomohou, ale všechny požadavky rodičů na umístění dětí tato akce určitě neuspokojí. V nových třídách by měly dostat přednost dobříšské děti. Až v případě volných míst se budou přijímat předškoláci z okolních obcí, což by podle dobříšského starosty Jaroslava Melši mohlo pomoci zaplnit obecní školky.

Zápis do 2. a 4. mateřské školy v Dobříši se koná příští úterý 23. srpna od 9 do 16 hodin. K zápisu je potřeba vzít rodný list dítěte, kopii očkovacího průkazu a občanku.