Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

UVNITŘ MAPA: Od září budou děti do škol vozit zdarma školní autobusy

Příbram - V rámci optimalizace městské hromadné dopravy v Příbrami vznikne také speciální ranní linka, která bude svážet žáky do škol.

28.1.2009 8
SDÍLEJ:

Nové jízdní řády začnou platit od června tohoto rokuFoto: archiv Deníku

Od poloviny června se Příbramáci dočkají nových jízdních řádů autobusů městské hromadné dopravy. Zastupitelé budou totiž v únoru jednat o projektu Optimalizace MHD v Příbrami, která má přinést především významnou úsporu nákladů na provoz a i zvýšení efektivity samotné obslužnosti. Další novinkou bude také zavedení od příštího školního roku speciální linky, která bude vozit děti do škol zdarma.


„Projekt Optimalizace MHD v Příbrami je zaměřen na provedení změn takovým způsobem, aby stávající kvalita MHD byla zachována a zároveň došlo k celkovému snížení nákladů na její provozování. V praxi to znamená především odstranění duplicity jednotlivých linek a jejich časové i plošné rozložení takovým způsobem, aby byly optimálně využívány,“ vysvětlil starosta Příbrami Josef Řihák.
Prioritami při plánování projektu bylo zastavení ztrátovosti dopravy, zkvalitnění plošné obsluhy města a zajištění optimálního využívání před nedávnem zavedeného přestupového tarifu.
Doteď totiž panuje na některých linkách silná nevyváženost, protože na některá místa jezdí autobusy zbytečně často a některá zase naopak. V projektu jsou upraveny trasy i intervaly městských linek. Například linka číslo 6 nahradí stávající 12 a 13. Celý týden budou na této trase jezdit bezbariérové nízkopodlažní autobusy v intervalu vždy jedné hodiny.


„Projekt je neustále otevřená věc a je možné ze strany občanů podávat k celé věci své připomínky, které mohou být do dokumentu zapracovány. A to i po odsouhlasení záležitosti městským zastupitelstvem,“ upřesnil první místostarosta Ivan Šedivý.


Po vyhodnocení ekonomických výsledků provozu MHD v uplynulém roce předložil dopravce požadavek na zvýšení dotace na jeden ujetý kilometr, což v praxi znamená zvednutí nákladů na 30 milionů korun ročně, tedy o devět milionů korun více než loni. Avšak po zavedení nové koncepce městské dopravy se sníží množství najetých kilometrů o více než 300 tisíc kilometrů a zároveň i počet autobusů se zredukuje ze 32 na 21 vozů. Město tak vyšetří sedm milionů korun.

Mapka trasy školního autobusu


Od nového školního roku začnou sloužit také dva dlouho očekávané školní autobusy, které budou zajišťovat dopravu žáků do základních škol v Příbrami. V 7.15 hodin vyjedou z obou konců autobusy po trase, na jejímž stanovení se podílely také jednotlivé školy ve městě. Navíc bude v každém autobuse strážník městské policie.


„Provoz autobusu je navržen pouze v ranních hodinách ke svozu žáků do škol. V odpoledních hodinách je konec vyučování příliš časově rozptýlen a čas spoje nelze sjednotit. Dopravce předběžně vyčíslil náklady na provoz na jeden kilometr na 32 korun,“ řekl starosta Josef Řihák.


Náklady na provoz bude hradit město ze svého rozpočtu a celkem se částka za provoz školních autobusů vyšplhá na 200 tisíc korun za rok.

Autor: Zbyšek Seifert

28.1.2009 VSTUP DO DISKUSE 8
SDÍLEJ:
Nejstarším sedlčanským tenistou je téměř 82letý Zbyněk Jetel.

Překročil osmdesátku, na kurtech bývá od jara do podzimu

Spolek pro kočku hledá dobrovolníky i podporu po opuštěné kočky.

Příbramští ochránci koček hledají podporu a pomoc

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

Spisovatelka Michaela Burdová: Láká mě spojení příběhu s obrázky

Sedlčany /FOTOGALERIE/ - Michaela Burdová žije v Sedlčanech na Příbramsku. Ve svých 27 letech je vyhledávanou autorkou fantasy knih pro děti a mládež. Patří k několika současným českým spisovatelům, které toto povolání uživí. Dosud jí vyšlo dvanáct knížek, a protože jí inspirace neopouští, v březnu 2018 pokřtí třináctou. 

Ayong si zahrál za českou reprezentační dvacítku

Příbram – Mladý útočník týmu 1. FK Příbram Bastien Karsten Ayong debutoval v nedávné reprezentační přestávce v dresu české fotbalové reprezentace do 20 let. Českého fotbalového útočníka původem z afrického Kamerunu nominoval do týmu pro zápasy Elite Tournament trenér reprezentace do dvaceti let, shodou okolností také Příbramák, Karel Krejčí.

Zastupitelé jednali o MHD, pozemcích, ale i o bezpečnosti na sídlišti

Příbram – Jedním z nejdůležitějších bodů programu pondělního zasedání městského zastupitelstva byla žádost provozovatele MHD o navýšení ceny za ujetý kilometr. Město bude dopravci o listopadu platit o dvě koruny víc. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení