Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na Příbramsku se letos stalo méně loupeží

Příbram /UVNITŘ ON-LINE ROZHOVOR/ - Počet závažných trestných činů na Příbramsku se snižuje. Vyplývá to z policejní statistiky služby kriminální policie a vyšetřování. Jan Vlk, vedoucí služby kriminální policie a vyšetřování, bude v pátek od 10 do 11 hodin odpovídat on-line našim čtenářům.

23.9.2009
SDÍLEJ:

Vedoucí příbramské kriminálky Jan Vlk.Foto: Karel Hutr

Zatímco v roce 2008 bylo v období od 1. ledna do 23. září nahlášeno 61 případů loupeže, v letošním roce za stejné období to bylo o 15 méně. Přitom je letos objasněno o šest procent případů více než v minulém roce.

Činnost služby kriminální policie a vyšetřování (SKPV) je především zaměřena na vyhledávání a objasňování, a to zejména závažné trestné činnosti a plnění úkolů v rámci trestního řízení v daném teritoriu, tedy na území okresu Příbram. „V součinnosti plníme úkoly i pro další okresy, hlavně ty, které s námi sousedí,“ řekl Deníku vedoucí územního odboru SKPV Jan Vlk. Územní odbor SKPV se člení na oddělení obecné kriminality, oddělení hospodářské kriminality a úzce specializované skupiny. „To je skupina kriminalistické techniky či případových analýz,“ upřesnil šéf příbramské kriminálky Jan Vlk.

Co se týká personálních otázek, je podle Vlka chybějící počet policistů jen u oddělení obecné kriminality. „Tento deficit ale není zásadní a daří se jej postupně snižovat. Jsem pevně přesvědčen, že bude v dohledné době vyřešen,“ dodal Jan Vlk.

Náplní práce policistů oddělení obecné kriminality je především řešení vybraných druhů trestné činnosti, jako jsou násilná a majetková kriminalita, extremismus, drogy, ale i pátrání po hledaných osobách a věcech. „Z toho je nejvíce společensky nejzávažnější a mediálně sledován právě vývoj násilné trestné činnosti, konkrétně trestných činů loupeže. V této oblasti se na území Příbramska daří nejenom snižovat tuto trestnou činnost, ale i objasňovat, tedy zjistit pachatele a předat je cestou státního zastupitelství před soud,“ doplnil kriminalista.

Oddělení hospodářské kriminality se specializuje na hospodářské trestné činy, jak to vyplývá z trestního zákona. Jde například o neoprávněné podnikání, daňové nebo majetkové trestné činy, v nichž má účast právnická nebo fyzická osoba, tedy podnikatel. To jsou podvody, zpronevěry, úpadkové delikty, jako jsou předlužení, zvýhodňování věřitele a další.

„I v této kategorii trestných činů byl v poslední době zaznamenán pokles, kdy hlavně ubývá daňových trestných činů. Naopak u pojistných podvodů je tendence v počtu trestných činů vzestupná. Celkově ale zaznamenáváme pokles nápadu trestné činnosti obecně, což se projevilo samozřejmě i v počtu případů na SKPV a to je dané tím, že se trestná činnost intenzivněji vyhledává. Na tom má svůj podíl kromě činnosti policistů obou územních odborů Policie ČR i práce městských policií. Z našeho pohledu lze vyzdvihnout výbornou spolupráci s Městskou policií Příbram. Poděkování patří od služby kriminální policie a vyšetřování za příkladnou spolupráci a metodickou pomoc Okresnímu státnímu zastupitelství a za skvělou spolupráci i Okresnímu soudu v Příbrami,“ uzavřel vedoucí kriminálky Jan Vlk s tím, že lidé se mohou obracet se svými podněty a dotazy na služebnu, která sídlí v areálu policie v Příbrami V v Žežické ulici. Telefon je 974879222, 224 a e-mail orpb@mvcr.cz.

Autor: Karel Hutr

23.9.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Karsten Ayong debutoval v české reprezentaci

Ayong si zahrál za českou reprezentační dvacítku

Sídliště Křížáky v Příbrami.

Zastupitelé jednali o MHD, pozemcích, ale i o bezpečnosti na sídlišti

Okresní soutěže: Milín jasně potvrdil první místo

Příbramsko – Okresní přebor nabídl stejně jako v minulém kole souboj o čelo tabulky. Opět se ho účastnil Milín, který tentokrát jako vedoucí tým tabulky zavítal na hřiště třetích Rosovic.

Dobříš nepřekvapila, Sedlčany po dramatu udržely druhé místo

Příbramsko – Dva zástupci příbramského okresu ve fotbalové Divizi A mají za sebou další odehrané kolo. Dobříš v něm zavítala na půdu lídra soutěže z Karlových Varů a Sedlčany přivítaly na domácím hřišti Petřín Plzeň.  

Členové veterán klubu udělali dobrý skutek

Sedlčany /FOTOGALERIE/ – Na letos poslední motoristické a všeobecné burze bylo možné v neděli 15. října v areálu Sedlčanské kotliny objevit užitečné i velmi kuriozní předměty a získat doslova za pár korun například brusle, povijan na miminko, broušené mísy, paroží, staré oprýskané pokličky na hrnce, krejčovskou pannu, součástky ke kolu, motocyklu, automobilu. Burza byla šestá v pořadí a o to více se těšila zájmu kupujících i prodávajících.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení