„Pan Vácha sice hezky hovořil o všech těch zajímavých oborech, které vzniknou, nicméně neřekl, kdy vzniknou a kam půjdou nepřijatí deváťáci už příští rok. Když si člověk přečte výroční zprávy jednotlivých škol, je opravdu málo možností, kam může jít člověk, který má zájem o všeobecné vzdělání na slušné škole. Zájemce o studium na gymnáziu nepůjde na zdrávku ani průmyslovku, to je sci-fi. A dost se divím, že toto neřeší více lidí, když v osmé třídě jsou teď nejsilnější ročníky," komentovala středečni jednání příbramských zastupitelů s krajským radním Váchou Marika Pánková.

Jste pro sloučení příbramských gymnázií? Dejte nám vědět v anketě na konci tohoto článku.

„Pražáci studovat, Příbramáci montovat. Toť v praxi volební záměr středočeského STAN. Těšila jsem se, že když se ve Středočeském kraji zbavíme ANO, polepšíme si. Bohužel si polepšilo pouze okolí Prahy. Příbram už je pro ně moc daleko. Jsem znechucená, když vidím, že pro krajské zastupitelé je Středočeský kraj pouze okolí Prahy,“ povzdechla si v komentáři na Facebooku Lucie Čornyjová Brokešová.

Objevují se ale i názory podporující sloučení: „Potřebujeme nahnat děti na učiliště… Nepotřebujeme, aby každý měl maturitu, neb její hodnota je devalvována neustálým snižováním potřebné míry znalostí k jejímu absolvování, způsobenou přebytečnou kapacitou středních škol. Gymnázia by měla být slučována a rušena v první řadě, neb lépe se uplatní studenti odborných škol než gymnázií, která jsou bez následné vysoké školy v praxi k ničemu,“ míní Patrik Švarc.