Se sněhem v Africe nic udělat nejde, ale podpořit dostupnost škol možné je. Cílem celé akce umožnit dětem v Africe cestu ke vzdělání. Lidé v České republice darují kola, která již nepotřebují, a ta nezisková společnost Kola pro Afriku, která sněhuláky pořádá, dopraví do africké Gambie.

Do výroby sněhuláků se zapojila i Mateřská škola ze Staré Hutě. Ve dnech, kdy byl sníh, stavěly sněhuláky, a když to nebylo možné, tak je alespoň kreslily, malovaly a vyráběly. O životě v Africe si povídaly se svými učitelkami, dozvěděly se mnoho zajímavých věcí a hlavně to, že škola a vzdělání není všude samozřejmostí.

Patronem za Mateřskou školu Stará Huť pro tento projekt se stala učitelka Jitka Větrovská. Přiblížila, proč se do projektu s dětmi zapojily: "Rádi se jako školka zapojujeme do projektů, které jsou pro dobrou věc. Letos jsme ke Květinovému dni - boj proti rakovině a Dnu s autismem připojili Sněhuláky pro Afriku. S dětmi jsme si celý týden povídali o tom, kde Afrika leží, co je tam jiného, že děti jejich věku už musí pracovat, žijí v úplně jiných podmínkách, než my. Ukazovali jsme si na mapě, kde je Gambie a povídali jsme si i o tom, že místo sněhu a našich výrobkům přispějeme dětem na nová kola.

Rádi bychom touto cestou poděkovali i všem rodičům, kteří se s námi do této akce zapojili a díky kterým jsme mohli zaslat částku 1.300 korun. Veškeré fotky z tvoření jsou buď na webových stránkách školky nebo na oficiálních facebookových stránkách projektu Sněhuláci pro Afriku.

Upřesnila také, jak vypadala účast mateřské školy v projektu: „Přímo do Gambie se posílají fotky, protože dílka si děti berou domů, a když vyjde sníh a staví se sněhuláci, tak ti se špatně posílají. Organizátoři za výtěžek, který se vybere a který se posílá na jejich číslo účtu, kdy každá škola má svůj variabilní symbol, nakupují kola a ty vozí do Gambie.“