„Ve správě technických služeb je v současné době 153 kilometrů silnic, 116 kilometrů chodníků, z čehož je téměř polovina uklízena ručně, 56 schodišť, 203 přechodů pro chodce a 99 zastávek MHD. V pořádné sněhové nadílce, jako je ta z neděle, je toho opravdu dost,“ uvedla mluvčí města Eva Švehlová.

Pokud jde o techniku, v provozu je veškerá dostupná, tedy 16 různých posypových vozů a traktorů s radlicemi a pět malých fréz. Začalo se také s postupným odklízením sněhu, který zůstává na okrajích komunikací po prohrnutí, stejně jako zastávek MHD.

„Měli bychom zdůraznit, že ne všechny komunikace jsou v majetku města a tudíž ve správě technických služeb,“ připomněla mluvčí příbramské radnice.

Technické služby neuklízejí tyto ulice: Evropská, Husova, Rožmitálská, Milínská, Plzeňská, náměstí T. G. Masaryka, Jinecká (část), Balbínova, Hailova, kpt. Olesinského, K Podlesí, spojnice Podlesí - Orlov, Obecnická, Zdabořská, Školní, Brodská, Mixova, Slivických bojovníků a Ke Stadionu.

„Vlastníkem některých komunikací na území Příbrami je stát a také Středočeský kraj. Jedná se o všechny průjezdové komunikace městem, které vedou dopravu přes město dál a ty udržuje buď středisko údržby silnic nebo Ředitelství silnic a dálnic,“ konstatoval ředitel technických služeb Pavel Mácha. Ani tyto silnice ale nezůstávají bez povšimnutí. Jsou uklizené a průjezdné.

V plánu zimní údržby je zcela jasně uvedený postup úklidu sněhu, stejně tak jako pořadí v jakém jsou komunikace a chodníky ošetřovány. „Prioritou je samozřejmě přístup do nemocnice, páteřní komunikace po městě a poté následují méně frekventované ulice,“ doplnila mluvčí města.