Letošní zima zatím nebyla bohatá na sníh, proto se na příbramském Padáku lyžuje na technickém sněhu. Kromě lyžování a občerstvení je možné využít i služeb půjčovny lyží a snowboardů. O víkendu funguje také škola snowboardu, která je určena nejen školám, ale i široké veřejnosti. Kvůli nepřízni počasí, která provázela sjezdovku minulý rok, se letos jezdilo o poznání více. O školu snowboardu či lyžování je vcelku zájem. „Učím lyžovat malé děti tak okolo čtyř let,“ řekla lyžařská instruktorka Míša Kovalčíková. „O kurzy je docela zájem. Nyní se však kvůli oteplení moc dětí nehlásí. Na pátek je objednané jen jedno,“ dodala Míša Kovalčíková. Naopak o snowboard je zájem větší.

„Snowboardovou školu teprve rozjíždíme, i přesto se nám ale přihlásilo už asi jedenáct zájemců,“ řekl instruktor snowboardu Ondra Janoušek. Podle něj vypůjčení prkna stojí 250 korun na den. Zájem je především ze strany mladších sportovců.

„Za částku 349 korun si zákazník zaplatí jak vypůjčení, tak i instruktora,“ dodal Janoušek. V horní části sjezdovky je i skokánek pro ty, kteří na snowboardu, nebo i na lyžích, nechtějí jen sjíždět sjezdovku, ale zdokonalovat se i v různých tricích.
Pracovník sjezdovky Václav Dušek má ale obavy o další pokračování sezony. „Dnes se přes den nejezdí, ráno byl jeden stupeň nad nulou, uvidíme, jak to bude večer. Jestli se počasí nezlepší, obávám se, že to bude poslední lyžování,“ řekl včera Deníku Václav Dušek.
Pořád platí bodový systém jízdenek, kdy za deset bodů je jedna jízda. Sto bodů stojí stovku, ale 1000 bodů stojí už jen 900 korun. Děti do šesti let mají vstup zdarma, ale pouze v doprovodu dospělé osoby.
„Jsem rád, že to tady takhle funguje. Příbrami chyběla sjezdovka, kde se můžou lyžaři i snowboarďáci sportovně vyžít,“ řekl návštěvník svahu Martin Lacák.