VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sociální poradna se stěhuje do centra Příbrami

Příbram - Anonymní a bezplatná sociální poradna v Příbrami se stěhuje z bývalých kasáren na náměstí TGM.

9.9.2016
SDÍLEJ:

Řešit obtížné situace již od roku 2010 pomáhá mimo jiné Sociální poradna města, nově středisko pod Centrem sociálních a zdravotních služeb města Příbrami (CSZS), kde se občanům v nouzi dostane odborné rady a informace o odborné pomoci.Foto: archiv města

Dříve Poradna města Příbrami, dnes sociální poradna pod Centrum sociálních a zdravotních služeb města Příbram, se stěhuje blíž do centra, a to na náměstí TGM do budovy bývalého soudu, v přízemí vpravo, kde dříve sídlila Farní charita Příbram.

„Sociální poradna vznikla pro občany Příbrami a blízkého okolí, je určena pro všechny osoby bez rozdílu věku. Služba je určena pro osoby v krizi, rodiny s dětmi, občany s dluhy, etnické menšiny, oběti trestné činnosti a domácího násilí a osoby bez přístřeší. Nabízí odborné sociální poradenství, psychologické služby a právní poradenství. Služby Sociální poradny jsou bezplatné, nestranné, anonymní a nezávislé," připomíná mluvčí příbramské radnice Pavlína Svobodová. Poradna na novém místě bude slavnostně otevřena v pondělí.

Na pracovníky poradny se lidé v tísni mohou obrátit osobně, telefonicky, dopisem či e-mailem.
Lidé také mohou využit pomoc terénních pracovníků, kteří pravidelně dochází například do azylového domu, do ubytoven a aktivně spolupracují s asistenty prevence kriminality. S problémy se mohou obrátit také na psycholožku.

Posláním této služby je poskytnout odbornou pomoc a podporu v rámci vytváření harmonického a zdravého rodinného prostředí pro rodiny s dětmi, které se dostaly do nepříznivé životní situace. Nabízí též odborné sociální poradenství, podporu a pomoc při komunikaci s úřady či institucemi, při nastavení hospodaření a vedení domácnosti, podporu při nácviku rodinných dovedností. Dále podporuje rodinu při návratu dítěte z ústavní výchovy.

BEZPLATNÉ SLUŽBY 
A DISKRÉTNOST

Základními pravidly pro poskytování poradenských služeb je bezplatnost, profesionalita, nestrannost, nezávislost a diskrétnost a interdisciplinární přístup.

O bezplatné služby je v poradně města Příbrami především zájem mezi sociálně slabšími občany, kteří nemohou využívat placené služby, zejména služby advokátních kanceláří nebo jiných specializovaných pracovišť.

Autor: Redakce

9.9.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volební místnost v Hlízově.
77

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Bojovník v Muay Thai Bernard Plavec.

Bernard Plavec: Sport pro mě býval sprosté slovo

Na Příbramsku je o volby rekordní zájem

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - S úderem čtrnácté hodiny se včera na Příbramsku otevřely dveře všech 228 volebních okrsků. Voliči dnes a zítra budou vybírat nové složení Parlamentu ČR z rekordních 31 politických uskupení.  

OBRAZEM: Na Příbramsku začaly parlamentní volby

Příbramsko – S úderem 14 hodiny se dnes na Příbramsku otevřely dveře všech 228 volebních okrsků. Voliči dnes a zítra budou vybírat nové složení Parlamentu ČR z rekordních 31 politických uskupení. Volit mohli lidé včera až do 22 hodiny. 

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Lepší sedadla a třetí rozměr vrátily diváky do příbramského kina

Příbram – Jeden čas to s kinem vypadalo především kvůli návštěvnosti dost bledě, ale to je nyní už minulostí. Za první pololetí letošního roku byl průměrných počet 102 diváků na každé promítání. Příbramské kino je tak na druhém místě v návštěvnosti ze 188 sledovaných kin z celé republiky. Do těchto statistik se ale nezapočítávají multiplexy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení