VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sociální poradna v Příbrami je zase o něco blíž k lidem

Příbram – Sociální poradna, doposud sídlící v ulici Čs. armády, je od dnešního dne přestěhovaná v nových prostorách na náměstí T. G. Masaryka čp. 1 v budově bývalého soudu.

13.9.2016
SDÍLEJ:

VEDOUCÍ Sociální poradny Jana Benová a ředitel CSZS Jan Konvalinka. Foto: archiv města

Nové prostory sociální porady jsou nyní lépe situované. Jejich umístění v centru města Příbrami v blízkosti městského úřadu, resp. odboru sociálních věcí a zdravotnictví a Úřadu práce nově skýtá daleko vyšší dostupnost a komfort pro stávající i nové klienty.

Sociální poradna je jedním z celkem osmi středisek Centra sociálních a zdravotních služeb (CSZS). Svou činnost však vykonávala již dříve, než došlo k jejímu začlenění do struktury tohoto centra. „Poradna má již delší tradici a její fungování je ve v našem městě dostatečně zapsáno v povědomí veřejnosti. O tom svědčí i statistika za období od začátku dubna do konce července letošního roku," vysvětluje ředitel CSZS Jan Konvalinka a doplňuje, že za tuto dobu využilo sociální a psychologické poradenství celkem 667 klientů.

Prostory na náměstí T. G. Masaryka prošly zásadní rekonstrukcí. Nově se vybudovaly příčky, opravily omítky, podlahy a rozvody sítí. Opraveno bylo zázemí – kuchyňka i toalety. „Prostory jsou nyní příjemné a důstojné pro svůj účel," konstatuje ředitel Konvalinka.

„Již na dnešní odpoledne jsou do těchto nových prostor objednáni klienti ke konzultacím. Přejme tedy všem, pracovnicím poradny i klientům, aby prostory sloužily tím nejlepším možným způsobem a byly neustále naplněny tou pozitivní energií, kterou zde vnímáme nyní," hodnotí na závěr místostarostka města Příbrami Alena Ženíšková, která spolu s ředitelem CSZS poděkovala všem, kteří se na zdárné rekonstrukci prostor Sociální poradny podíleli.

Sociální poradna, dříve Poradna města Příbram, je od 1. 7. 2015 střediskem Centra sociálních a zdravotních služeb města Příbram. Sociální poradna vznikla pro občany města Příbram a blízkého okolí, je určena pro všechny osoby bez rozdílu věku.

Služba je určena pro osoby v krizi, rodiny s dětmi, občany s dluhy, etnické menšiny, oběti trestné činnosti a domácího násilí a osoby bez přístřeší. Sociální poradna nabízí odborné sociální poradenství, psychologické služby a právní poradenství. Služby Sociální poradny jsou bezplatné, nestranné, anonymní a nezávislé. Pavlína Svobodová, mluvčí radnice)

Autor: Redakce

13.9.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Netradičně přímo při závodě volili účastníci Trailmaniacs.
3

OBRAZEM: Volby na běžeckém závodě na Příbramsku

Ilustrační foto

Příbram o svém vítězství nad Ústím rozhodla čtyřmi góly během patnácti minut

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.

Bernard Plavec: Sport pro mě býval sprosté slovo

Dobříš – Sport mu dlouhou dobu nic neříkal, ale pak objevil kouzlo Muay Thai, kterému je nyní schopen obětovat naprosto cokoliv. Nejen o tom mluvil v rozhovoru Bernard Plavec.  

Na Příbramsku je o volby rekordní zájem

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - S úderem čtrnácté hodiny se včera na Příbramsku otevřely dveře všech 228 volebních okrsků. Voliči dnes a zítra budou vybírat nové složení Parlamentu ČR z rekordních 31 politických uskupení.  

OBRAZEM: Na Příbramsku začaly parlamentní volby

Příbramsko – S úderem 14 hodiny se dnes na Příbramsku otevřely dveře všech 228 volebních okrsků. Voliči dnes a zítra budou vybírat nové složení Parlamentu ČR z rekordních 31 politických uskupení. Volit mohli lidé včera až do 22 hodiny. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení